auto štart skryptu po prihlásení

Sekcia: Konfigurácia 27.10.2006 | 18:39
tomolc   Návštevník
Zdravím vsetkých. spravil /s pomocou ludi na fore/ som si taky mali skryptik xyz.sh - on nieco preveri a potom nieco niekam nakopiruje - na tom ale nezalezi :) - nic systemove kam - do ktorého priecinka ho mám nakopírovať aby sa spustil hned po prihláseni /ako root - textové prihlásenie do konzoly/. je dvolezite aby som obsah skryptu nemusel pisať do initrd alebo niecoho podobneho. dakujem tomolc
    • Re: auto štart skryptu po prihlásení 19.10.2006 | 10:06
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      /root/.bashrc by sa mal spustit hnet po prihlaseni
      • Re: Re: auto štart skryptu po prihlásení 23.10.2006 | 01:30
        tomolc   Návštevník
        skusil som to ale v priecinku root nebol taky priecinok. tak som ho vytvoril a nkopcil donho pokusny skryptik s jedinim prikazom - mc -pre spustenie MC. ale nic sa po prihlásení nestalo. spravil som to dobre? nejake iné nápady? dakujem tomolc
        • Re: Re: Re: auto ĹĄtart skryptu po prihlĂĄsenĂ­ 23.10.2006 | 02:00
          Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
          nie, spravil si to na mamuta. ono ten /root/.bashrc je subor. takze obsah toho skriptu daj do tohoto suboru. aj ked ja by som to skor riesil cez /etc/rc.d/rc.local, ale nak. ked ti uz takto poradil dvh
          cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
          • Re: Re: Re: Re: auto ÄšÄ�tart skryptu po pr 23.10.2006 | 14:03
            tomolc   Návštevník
            aha dakujem. skusim to dnes vecer a napisem ci sa to podarilo tomolc
    • Re: auto štart skryptu po prihlásení 23.10.2006 | 12:36
      Avatar marallo Ubuntu  Používateľ
      Ja by som to riesil nasledujuco: 1) vytvor /root/.bash_profile 2) vloz donho #!/bin/bash 3) a do druheho riadku /cesta/nazov skriptu co si vytvoril 4) nastav tomu prava ako na tom tvojom skripte teda "chmod a+x .bash_profile" 5) a musi to bezat... PS: Bezi to za predpokladu ze mas ako defaultny shell bash. Zistis to prikazom: grep root /etc/passwd
      • Re: Re: auto ĹĄtart skryptu po prihlĂĄsenĂ­ 23.10.2006 | 20:04
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        bod 2 a 4 netreba
        Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: auto štart skryptu po prihlásení 23.10.2006 | 21:42
        tomolc   Návštevník
        dakujem za navod funguje to :) este brezradím aky to bol skrypt: jeho úlohou je po nabootovani a prihlásení do slaxa na USB HDD preverit ci sa v mnt nachadza moj disk ako sda1 - ak ano tak tu spravi simlink na sda1 s nazvom sdb1 to vsetko preto lebo mnoho nastaveni mam presmerovanich do lokalneho setupu na hdd práve cez sdb1 kedze mam aj sata kt je sda1. kazdopadne dakujem moc ste mi pomohli
    • Re: auto štart skryptu po prihlásení 23.10.2006 | 14:47
      WlaSaTy   Návštevník
      v celom tomto vlakne mi nejde do hlavy jedna vec. ma byt to skype startovane hned po nabehnuti grafiky bez ohladu na to ci je prihlaseny akykolvek uzivatel alebo sa ma jednat o nastartovanie prikazu ako sucast sedenia po prihlaseni do grafiky. teda predpokladam ze skype je graficky program a o jeho problemoch zo zvukovym systemom nehovorim, najme ak sa prihlasi niekto iny na pocitac a obsadi zvukovku ....
      • Re: Re: auto štart skryptu po prihlásení 23.10.2006 | 21:02
        tomolc   Návštevník
        nie zle si sis precital nadpis ide o SKRIPT a nie skype. a ide o prihlasenie do konzole
        • Re: Re: Re: auto štart skryptu po prihlásení 23.10.2006 | 21:35
          WlaSaTy   Návštevník
          aa, tak pardon ... asi som uz prepracovany :-((
          • Re: Re: Re: Re: auto štart skryptu po prihlásení 27.10.2006 | 18:39
            rooter   Návštevník
            lol, aj ja som si najprv myslel ze je tam skype :)