instalacia Drupalu na vlastny server

Sekcia: Programovanie 22.10.2006 | 19:31
framfield   Návštevník
potreboval by som poradit s instalaciou Drupalu na server. Ide mi hlavne o databazu, v tom je moj problem. Nainstaloval som si drupal na localhost a tam som skusal ako sa s tym pracuje. i ked sa to vsetko iba ucim a vela o tom este neviem, zda sa mi to velmi userfriedli cms a preto som si ho xel dat aj na vlastny server. tam je uz ale problem. neviem totiz, co mam robit s tou databazou. podla toho navodu co je na stranke mi to nejde. ked sa prihlasim do svojej mysql cez web browser, tak neviem vytvorit dalsiu databazu, lebo na to nemam prava (pravdepodobne preto, ze mam narok iba na 1 databazu), s tym asi vela nespravim. Kedze som uz skusal viac cms, tak vidim, ze su tam tabulky tyxto cms a predpokladam, ze aj ked nezalozim novu databazu, tak by som mohol importovat aspon tabulky z drupalu. mohol, ale neviem ako na to. ked dam importovat tabulky zo suboru v adresari database, tak mi to vypise xybu, konkretne toto: SQL-dotaz: -- $Id: database.4.1.mysql,v 1.1.2.1 2006/05/23 18:45:47 killes Exp $ -- -- Table structure for table 'access' -- CREATE TABLE access( aid tinyint( 10 ) NOT NULL AUTO_INCREMENT , mask varchar( 255 ) NOT NULL default '', TYPE varchar( 255 ) NOT NULL default '', STATUS tinyint( 2 ) NOT NULL default '0', PRIMARY KEY ( aid ) ) DEFAULT CHARACTER SET utf8; MySQL hlásí: Dokumentace #1050 - Table 'access' already exists ja vsak nemam ani najmensie tusenie, co by to mohlo znamenat a ako mam postupovat, aby som mohol nainstalovat Drupal na server. Resp, mam pocit, ze je to preto, lebo tam uz taka tabulka je. Idealne by zrejme bolo, keby som vedel vytvorit tabulky s prefixom, napr. drupal_. Mohol by som to spravit tak, ze prikaz CREATE TABLE access, by som zmenil na CREATE TABLE drupal_access, priamo v tom subore s databazou? ak ano, musim to robit rucne po jednom, alebo sa to da nejako spravit naraz. Diky za kazdu radu.
    • Re: instalacia Drupalu na vlastny server 21.10.2006 | 13:55
      workyb   Návštevník
      Najprv aku mas distribuciu ? Musis nainstalovat: mysql-php5 alebo 4 a vlozit mysql tabulku co ma Drupal uz pripravenu as poton ti to pojde. Najlepsie sa to inportuje do mysql cez phpmyadmin
      • Re: Re: instalacia Drupalu na vlastny server 21.10.2006 | 14:24
        framfield   Návštevník
        mam ubuntu 6.06 a nainstalovany Xampp (triada apache, mysql a php). pokial to xem na localhoste, tak tam mi to ide. problem je, ked to xem nainstalovat na svoj vlastny hosting. skusal som to cez webrozhranie phpadmin mojej mysql. predpokladam, teda som si isty, ze moj hosting ma php5 aj vsetko ostatne. sorry, asi som sa zle vyjadril a mal som napisat, ze to potrebujem nainstalovat na vlastny hosting, nie na vlastny server. diky za odpoved anyway.
        • Re: Re: Re: instalacia Drupalu na vlastny server 21.10.2006 | 16:21
          workyb   Návštevník
          Nemas povolene prava pre adresare. Ked to nakopirujes ma ftp na tom hostingu musis kazdemu adresaru povolit prava aj suborom. Ak by nieco napis mi 226 596 893
    • Re: instalacia Drupalu na vlastny server 22.10.2006 | 14:17
      framfield   Návštevník
      nakonieco som sa rozhodol vymazat vsetky tabulky z databazy a natiahnut to znovu. potom to islo, resp. isli natiahnut databazy. dalsi problem bol, ze mi po nahrati drupalu na server neslo vobec nic, dokonca ani to, co nema s drupalom nic spolocne. to sa mi tiez podarilo vyriesit odstranenim suboru ./htaccess. som mal celkom radost, ze by to mohlo ist. ale fakt iba xvilku. teraz mi to pre istotu pise toto: Access denied for user 'framfield'@'%' to database 'framfield' query: LOCK TABLES variable WRITE in /www/fabik.co.uk/public_html/includes/database.mysql.inc on line 121. zrejme by som mal povolit nieco na mysql databaze. lenze to akosi nejde, pretoze v phpadmin ani len nemam polozku privilegia. uz fakt neviem, co este spravit, aby to islo. je to kvoli hostingu, alebo kde by mohol byt problem. aj by som sa spytal niekoho z exohostingu, ale to by ma nesmeli uz druhy den ignorovat. inak mam tento hosting, ak by to pomohlo: http://exohosting.sk/hosting11-classic-hosting.html
      • Re: Re: instalacia Drupalu na vlastny server 22.10.2006 | 14:51
        WlaSaTy   Návštevník
        http://drupal.org/node/260 3. CONNECTING DRUPAL The default configuration can be found in the 'sites/default/settings.php' file within your Drupal installation. Before you can run Drupal, you must set the database URL. Open the configuration file and edit the $db_url line to match the database defined in the previous step: $db_url = "mysql://username:password@localhost/databasename"; If you use PostgreSQL, change "mysql" to "pgsql" in the above line. dufam ze som to na teba nenapisal moc zlozito.
        • Re: Re: Re: instalacia Drupalu na vlastny server 22.10.2006 | 16:24
          framfield   Návštevník
          presne podla toho som postupoval a nemyslim, ze by som mal ten riadok vypisany zle, to by sa mi drupal nespustil pravdepodobne vobec. on sa spusti, len ked xem cokolvek zmenit, tak mi to hlasi tu xybu.
          • Re: Re: Re: Re: instalacia Drupalu na vlastny serv 22.10.2006 | 16:35
            WlaSaTy   Návštevník
            ked myslis, tak nam povedz co tam znamena to percento. nemyslim ze by si tak mal nazvany server alebo databazu. ale moze to byt aj tym ze dany uzivatel nema dostatocne prava nad zodpovedajucimi objektami, lock table je od jakej verzie mysql pouzitelne?
            • Re: Re: Re: Re: Re: instalacia Drupalu na vlastny 22.10.2006 | 17:04
              framfield   Návštevník
              toto mam v /sites/default/settings.php $db_url = 'mysql://framfield:heslo@sql2.exohosting.sk/framfield'; zase uplne blby nie som, aby som nevedel opisat co je v navode. preco sa v tej xybovej hlaske zobrazuje percento ja fakt neviem. asi sa im nexelo vypisovat cely nazov cesty k databaze. zrejme to bude nieco hostingom a budem musiet pockat, kym sa vazeni v exohostingu rozhodnu napojit na niektoru z ix vraj 24/7 podporu a odpovedat mi na moju otazku. ak bude problem, tam by som mohol prejst na iny hosting, len je dost na nervy, ze tento som nedavno predlzoval na dalsi rok.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalacia Drupalu na vlas 22.10.2006 | 17:21
                WlaSaTy   Návštevník
                nevylucujem ze to percento je chyba drupalu a ty si si stiahol verziu co moc nefunguje. tak isto nevylucujem ze tym percentom mozu schovavat niektore aspekty bezpecnosti. a tak isto nevylucujem ze mysql co tam je dostupne nedokaze spracovat prikaz lock table, myslim ze to by malo byt napisane v systemovych narokoch drupalu. inac monitoring systemu 7x24 a support 7x24 su dve rozdielne veci. ty si myslis ze pri cene 140-110Sk mesacne budes mat zabezpecene vyriesenie problemu do par hodin?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalacia Drupalu na 22.10.2006 | 19:09
                  framfield   Návštevník
                  verzia drupalu je posledna ktoru som nasiel t.j. 4.7.4. skusal som aj toto: ------Solution-------- If you can't get the access from your host... I wouldn't advise this unless you are running a sole-proprietor site without a lot of commentors. You can go to the section in database.mysql.inc that says: db_query("LOCK TABLES sequences WRITE"); $id = db_result(db_query("SELECT id FROM sequences WHERE name = '%s'", $name)) + 1; db_query("REPLACE INTO sequences VALUES ('%s', '%d')", $name, $id); db_query("UNLOCK TABLES"); Remove the top and bottom lines, so it just says: $id = db_result(db_query("SELECT id FROM sequences WHERE name = '%s'", $name)) + 1; db_query("REPLACE INTO sequences VALUES ('%s', '%d')", $name, $id); je to jedno zo stranky drupal.org, teraz to sice nevypisuje vzdy, ale vacsinou ano. ono vlastne nakoniec aj spravy to co xem, ale vypise to. svojim laickyx pohladom neviem posudit, ci to moze mat nejake dosledky neskor, ale zrejme by to len tak nepisalo, aspon myslim. skusat starsiu verziu ma zatial nenapadlo, ale skusim aj to, aspon uvidim, co sa bude diat. mail exohostingu som pisal pred viac ako jednym dnom. necakam, ze mi za 130 sk mesacne, vyriesia problem okamzite, ale aspon odpisat, ze eviduju moj email a budu nad tym uvazovat, by snad mohli. nemyslim, ze maili ako root@ alebo support@ by nikto nepozeral castejsie ako raz za 2 dni. to snad ani v nbusr :-) mozes poradit nejaky dobry a spolahlivy hosting, ktory by mi podporoval aj drupal a kolko take hostingy stoja? mozno aj viac ako jedna databaza by nebolo zle. diky
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalacia Drupalu 22.10.2006 | 19:23
                    WlaSaTy   Návštevník
                    great, DDL prikaz lock tables je od ktorej verzie mysql? myslim ze som sa uz na to pytal i ked mna ta odpoved nezaujima. neverim ze ten prikaz bude korektne fungovat v nekomercnej verzii mysql ... co sa tyka hostingu, tak ti uz zrejme dosiel odkazovac ze spravu evidovali a ze sa na nu niekto pozrie do dvoch dni a ze su velmi radi a tak ... keby si chcel mat garantovanu podporu, tak vedz ze tym sa da nahradit fundovany technik cize platba za podporu bude dost podobna ...
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalacia Dru 22.10.2006 | 19:31
                      framfield   Návštevník
                      no prave, ze mi este nenapisali ani to, ze dostali moju otazku a ze sa na to niekto pozrie. no nic, za to sa este nezblaznim. idem googlit aby som si prelozil do zrozumitelnej reci, to co si napisal v prvej casti :)
        • Re: Re: Re: instalacia Drupalu na vlastny server 22.10.2006 | 16:57
          framfield   Návštevník
          presne podla toho som postupoval a nemyslim, ze by som mal ten riadok vypisany zle, to by sa mi drupal nespustil pravdepodobne vobec. on sa spusti, len ked xem cokolvek zmenit, tak mi to hlasi tu xybu.