nvidia riva tnt2 boot problem

Sekcia: Hardware a Drivery 23.10.2006 | 01:42
rici   Návštevník
Prosim o pomoc skuseneho hardware-ara. Vymenil som agp grafiku a po starte compu sa mi objavi len biela obrazovka a obcas preblikne. Mam pocit ako keby tam bola niekde chyba v synchronizacii frequencii, ale neviem? Ked tam hodim hocjaku inu grafiku tak to slape...
    • nvidia riva tnt2 boot problem 22.10.2006 | 18:02
      rici   Návštevník
      ...a este jedna vec. ta grafika bude asi v poriadku, bo za urcitich zvlastnych okolnosti sa mi ju minule po asi 3 hodinach podarilo na inom pc dostat do stavu kedy zobrazila bios (ale aj tak rozkurvila fonty) nebude to niekde v nastaveni bios-u?
      • Re: nvidia riva tnt2 boot problem 22.10.2006 | 18:17
        WlaSaTy   Návštevník
        nema ta grafika stopy po chladici?
        • Re: Re: nvidia riva tnt2 boot problem 22.10.2006 | 18:34
          rici   Návštevník
          ma jeden velky oranzovy pasivny chladic
          • Re: Re: Re: nvidia riva tnt2 boot problem 22.10.2006 | 18:53
            WlaSaTy   Návštevník
            ked vylucime predbeznu kontrolu ktora bola urcite vykonana (nastavenie biosu, kompatibilita agp portov, spravna instalacia do funkcneho slotu - bacha na zasunutie, test monitora a hlavne aj kablov) tak to vyzera na to ze ju niekto vypouzival napriklad pomocou pretaktovania.
            • nvidia riva tnt2 boot problem 22.10.2006 | 23:12
              rici   Návštevník
              skladam pc uz nejaky ten rok, takze ak som nieco neprehliadol (robil som na tom 5hodin...), tak ju asi vazne niekto "vypouzival" :(
              • Re: nvidia riva tnt2 boot problem 22.10.2006 | 23:35
                WlaSaTy   Návštevník
                ked berieme co si o nej pisal :zobrazila bios (ale aj tak rozk**vila fonty): tak mozes niekde pastnut fotku na net co sa s bou stalo asi 5 sekund po tom ako si ju posledny krat vytiahol z kompu?
                • nvidia riva tnt2 boot problem 23.10.2006 | 01:42
                  rici   Návštevník
                  ten problem je daleko komplexnejsi... #takze, kde bolo tam nebolo... ...dostal som za simbolicku cenu asi 200korun grafiku od pochybneho typka, u ktoreho nakupujem pravidelne s asi 50% uspesnostou... ...robil som dizajnovy tuning jednoho compu a skusal som tam pouzit tu grafiku. Po dlhom a strastiplnom skusani #za 7 horami a 7 dolami najrozmanitejsich konfiguracii ta grafika nabehla-a to niekolko krat po sebe-ale len so specifickou kombinaciou: mb+cpu+keybrd+cdrom+!2x64sdram100mhz-len tato variacia, kombinacia ci permutacia ramov slapala a to som skusal asi 10 roznych modulov od 66mhz do 133 mhz! len bez hdd a ostatnych srand... nabehla s tym, ze fonty v txt rezime boli ako sypany caj... ako hovorim nabehla niekolko krat po sebe ale ked som tu zostavu rozobral a znovu zlozil v tej istej config, uz nesla... #a rozpravka pokracuje ...toho pc som sa zbavil a hned ako zase neboli peniaze #asi 2 dni :) som sa pustil do skladania dalsieho compu v ktorom som ju chcel pouzit vysledok je taky ako bol predtym u toho posledneho compu az na to, ze tu "magicku" konfiguraciu som uz nenasiel :( a na zaver este presny popis situacie: zapnem comp... ...objavi sa biela kmitajuca obrazovka(tu by sa mal hlasit bios nvidia) vypada to ako rozladeny tv lebo skrz tu bielu behaju nejasne ciary v style horizontalnho vychylovania, v zapati po tom obrazovka preblikne(tu comp robi normalne poweron test) a format bielej sa upravy z 4:3 na 16:9 s tym, ze mam hore a dole 2 cierne pruhy ako v kine, potom obrazovka este parkrat preblikne-to system prave latentne bootuje, ale ku grafike sa to ale nedostane(co je logicke, bo neni nastaveny xdm...) #tu rozpravka konci, avsak komponenty neziju stastne ale pomreli :(