ako odstranit diakritiku z .mo suborov?

Sekcia: Konfigurácia 24.10.2006 | 15:54
Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
Neviete niekto ako z .mo suborov (napr. /usr/share/locale/sk/LC_MESSAGES/which.mo) odstranit diakritiku? Nieje to textovy subor takze sed 'y/ščť/sct/' nemozem pouzit. Cize by som potreboval "rozbalit" a potom znova "zbalit" .mo subor. Ako na to?
    • Re: ako odstranit diakritiku z .mo suborov? 23.10.2006 | 15:04
      WlaSaTy   Návštevník
      hm, 30 sekund na google. luzer@server:~$ msgunfmt /usr/share/locale/sk/LC_MESSAGES/findutils.mo > ./findutils.po luzer@server:~$ head -5 ./findutils.po msgid "" msgstr "" "Project-Id-Version: findutils 4.2.24\n" "Report-Msgid-Bugs-To: bug-findutils@gnu.org\n" "POT-Creation-Date: 2005-12-12 00:21-0800\n" "PO-Revision-Date: 2005-08-02 05:56+0200\n" luzer@server:~$
      • Re: Re: ako odstranit diakritiku z .mo suborov? 23.10.2006 | 17:53
        Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
        Vdaka, presne toto som hladal.
        • Re: Re: Re: ako odstranit diakritiku z .mo suborov 23.10.2006 | 21:24
          WlaSaTy   Návštevník
          a nie nieco ako localedef? ale to je uz asi jedno ...
          • Re: Re: Re: Re: ako odstranit diakritiku z .mo sub 24.10.2006 | 00:15
            Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
            Jasne, spravne nastavene locale je normalny a zrejme aj dobry sposob, ale u mna to je trochu inak. Ja pouzivam iba a jedine 100% anglicky system (aj fonty samozrejme). Ziadne locale. Stalo sa ale ze som pisal skript a tam som si pouzil lokalnu premennu LANGUAGE kde som zapisal sk (s locale to nemalo vobec nic spolocne) potom som ju chcel pouzit v druhom skripte tak som ju exportoval, neuvedomil som si ze je to premenna suvisiaca s locale. Ked potom pri najblizsom preklepe na mna vybehla hlaska typu: "Zadan? s?bor nieje mo?n? n?js?" tak som skoro dostal infarkt. Mat tak o 10 rokov viac tak uz asi prdim do hliny. Pre pokoj svojej duse preto radsej odstranim diakritiku z .mo suborov a bude klud.
            • Re: Re: Re: Re: Re: ako odstranit diakritiku z .mo 24.10.2006 | 00:34
              WlaSaTy   Návštevník
              a co si tam chcel mat, Bad command or file name?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: ako odstranit diakritiku z 24.10.2006 | 10:14
                Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
                "Zadany subor nieje mozne najst" precita kazdy ale toto nie: "Zadan? s?bor nieje mo?n? n?js?" a su aj horsie vety, kazdopadne lustit to nemienim takze toto sa mi zda najlepsi sposob.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ako odstranit diakriti 24.10.2006 | 15:54
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  latarcyrheb font. bohuzial prides o niektore farby...
                  Debian. apt-get into it…