nefunkcne win popri MNV 2007

Sekcia: Ostatné 06.11.2006 | 14:59
Avatar lesny_skriatok Xubuntu  Používateľ
Zdravim, mam problem. Nainstaloval MNV 2007, vsetko prebehlo v poriadku a linux mi fici v pohode, problem nastava vtedy ked chcem spustit win. Vtedy sa mi pred spustenim vypise: "Windows could not start because the following file is missing or corrumpt: \system32\hal.dll Please re-install a copy of the above file" a dalej nic. Obidva OS mam na jedno disku... Neviete mi pls niekto poradit. Diky
    • Re: nefunkcne win popri MNV 2007 26.10.2006 | 21:12
      WlaSaTy   Návštevník
      mozno, ak by si povedal ako je rozdeleny disk (/sbin/fdisk -l aj s miernym popisom) a ak by si povedal ako mas skonfigurovany grub/lilo.
      • Re: Re: nefunkcne win popri MNV 2007 26.10.2006 | 21:36
        Avatar lesny_skriatok Xubuntu  Používateľ
        uff toto bude trosku zlozitejsie kedze som vcelku dost lama. ale ak som spravne pochopil tak disk mam rozdleny 1. NTFS 2. Linux Ext3 3. Swap 4. Linux Ext3 5. NTFS s Widowsom + dalsi fyzicky NTFS disk a co mas na mysli s "...ako mas skonfigurovany grub/lilo..." Sry lepsie to to popisat neviem, bo len teraz som zmigroval na linux, takze moc sa nevyznam :(
        • Re: Re: Re: nefunkcne win popri MNV 2007 26.10.2006 | 22:33
          WlaSaTy   Návštevník
          ach jaj. ten prikaz /sbin/fdisk -l si asi neskusal. on ti vypise rozdelenie diskov. inac kedze pises ze mas na piatej particii NTFS z windowsom tak by ma zaujimalo ako si dosiahol aby windows nestartoval z C: (prvej particii). technologicky to mozne je, ale takym krkolomnym sposobom ... tou konfiguraciou som myslel konfigurak zavadzaca systemu (boot managera), najcastejsie sa pouziva lilo alebo grub. podla toho ktory zavadzac mas, tak by bolo vhodne povedat ako je skonfigurovany. typnem si ze mas grub a zabudol si chainloader ...
          • Re: Re: Re: Re: nefunkcne win popri MNV 2007 26.10.2006 | 22:52
            Avatar lesny_skriatok Xubuntu  Používateľ
            no s tym spustenim prikazu bude asi trosku problem teraz mi bootuje priamo win a neviem jak nabootujem linuxa... co sa tyka startu win tak na 1. part su boot programy a na 5. part je samotny OS install-nuty (ak sa nemylim tak staci zadat cestu v boot.ini (1. part.) na widows priecinok (5. part)) co sa taky boot managera tak pouzivam Lilo
            • Re: Re: Re: Re: Re: nefunkcne win popri MNV 2007 26.10.2006 | 23:17
              WlaSaTy   Návštevník
              ako preinstalujes zavadzac systemu tu bolo popisane aspon 100x. ak mas lilo, tak v /etc/lilo.conf ma byt zaznam: other=/dev/hda1 label=dos mozno tam mas /dev/hda5 pretoze tam je samotny adresar windows a instalacna rutina nebola pripravena na mierne nestandardnu konfiguraciu. totizto zaciatocnici si instaluju windos na c: teda hda1 a mierne pokrocily co pouzivaju taketo konfiguracie (popripade viacero aj roznych wirdosov) si vedia tych par riadkov skonfigurovat aj sami.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: nefunkcne win popri MNV 20 06.11.2006 | 14:59
                Avatar lesny_skriatok Xubuntu  Používateľ
                diky moc za rady, ale vyriesil som to nakoniec inac. Linux som hodil na druhy disk a teraz to funguje bez problemov