nastavenie premenných /parametrov/ pre program

Sekcia: Konfigurácia 29.10.2006 | 02:03
Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
Zdravím mám takýto problém: ked spustim firefox /alebo iný soft/ tak sa standardne ukladajú nastavenia do mojho domovského adresára do priecinka /home/menousera/.mozilla redp názov toho softu. ja to ale chcem zmenit dá sa predať nejký parameter k spúštaciemu súboru - tak aby zmenil umiestnenie konfihuračného priečinka alebo aby som mu predal trebárz umiestnenie z knižnicou ktorú potrebuje k svojmu chodu. nieco ako vo vindowse ked zmením lookálne premenne cez bat súbor asi tako: set alluserprofile=D:/setup no proste nieco podobné ale len pre konkrétny program nie pre celý systém. viem môžem použiť symlink ale to nechcem /mám na to dôvod/. dakujem tomolc
tomolc
    • Re: nastavenie premenných /parametrov/ pre program 28.10.2006 | 15:23
      Avatar nardew debian  Používateľ
      skus kuknut ci sa ti nieco nehodi z firefox --help
      • Re: Re: nastavenie premennĂ˝ch /parametrov/ pre pr 29.10.2006 | 00:13
        Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
        nie asi sme sa nerozumely tot z firefoxom možno by fungovalo ale len pre firefox. ja chcem nieco na úrovni systému co pre takmer lubovolnú aplikáciu zmení premenné/cesty tak ako je to možné vo windowsoch cez bat subor napr: set APPDATA=%~dp0setup\Application Data set USERPROFILE=%~dp0setup set ALLUSERSPROFILE=%~dp0setup set TEMP=%~dp0setup\Local Settings\Temp set TMP=%~dp0setup\Local Settings\Temp nieco podobne nieje v linuxe? tomolc
        tomolc
        • Re: Re: Re: nastavenie premennĂË?ch /parametrov/ 29.10.2006 | 01:07
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          VAR1=nieco VAR2='este nieco' prikaz alebo export VAR1=nieco export VAR2='este nieco' prikaz druhy sposob zanecha premenne definovane v shelli aj po skonceni prikazu
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: nastavenie premennĂËÂ?ch /para 29.10.2006 | 01:29
            Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
            dobre uz sa blížime k cielu :-) čo mám dať za to VAR ked chcem presmerovat prieconok z profilom firefoxu /opery...... a iného softu/ z /root/.opera do /mnt/sdb/setup ? a este by som mu chcel povedať že knižnicu libxyz.so nájde tiež v /mnt/sdb/setup? dakujem moc mi s tým pomôžete tomolc
            tomolc
            • Re: Re: Re: Re: Re: nastavenie premennĂË 29.10.2006 | 01:39
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              pravdepodobne HOME
              Debian. apt-get into it…
            • Re: Re: Re: Re: Re: nastavenie premenn 29.10.2006 | 02:03
              Avatar nardew debian  Používateľ
              cesta kde sa maju hladat programy kniznice sa definuje v /etc/env.d/.. tam by mali byt subory v ktorych by mali byt cesty kde sa kukaju kniznice... teda presnejsie v tych suboroch su premenne s cestami, takze bud to pridas do tej premennej v danom subore alebo zmenis natvrdo danu premennu... kedze nemam pod rukami prave linux tak ti neviem povedat z hlavy ktora to je premenna..