Nechce nabehnut Windows

Sekcia: Ostatné 29.10.2006 | 18:22
Mato   Návštevník
Ahojte! Nainštaloval som si Mandrivu 2006 ale teraz sa mi nechce spustiť Windows xp.Vypíše mi, že mu chýba D:/Windows/system32/hal.dll a mam ho preinštalovať. Kamarát mi ten súbor poslal a ja som ho tam nakopíroval ale aj tak vypisuje to iste .Ako ho mam rozbehať ?
    • Re: Nechce nabehnut Windows 29.10.2006 | 00:10
      joey   Návštevník
      Predpokladam, ze na disku C: mas Win9X a pri nabehu PC si vyberal v menu WinXP a Win 9X. Ak je to tak, netreba nic preinstalovat, ale staci na C: editovat subor boot.ini. Instalacia Linuxu posunula poradove cislo particie s WinXP o 1 alebo 2 vyssie a treba to v boot.ini prepisat.
      • Re: Re: Nechce nabehnut Windows 29.10.2006 | 00:48
        Avatar mato333 Mandriva 2006  Používateľ
        Dik,asi to bude ono. V tom subore boot.ini mam : [boot loader] timeout=30 default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(5)\WINDOWS [operating systems] multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(5)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect Mam prepisovat to cislo za partition ? ;-)
        • Re: Re: Re: Nechce nabehnut Windows 29.10.2006 | 07:21
          joey   Návštevník
          Ano, je to cislo za partition. Ale, ty tam mas 2-krat WinXP a treba to prepisat u toho WinXP, ktore hlasi chybajuci alebo poskodeny HAL. Mozno bude treba experimentovat, o kolko to cislo zmenit. Ja mam 5 OS a musel som to zvysit o 2, kamarat ma 3 OS a zvysoval o 1, ale nikto z nas nema 2-krat WinXP. Okrem toho Linux by ti mal ohlasit, ako nastavil poradie particii.
          • Re: Re: Re: Re: Nechce nabehnut Windows 29.10.2006 | 12:41
            WlaSaTy   Návštevník
            :linux by mal ohlasit .... mimochodom jedna sa o problem zavadzaca Wongows XP, co by mal prosim Ta na tom ohlasit linux?
            • Re: Re: Re: Re: Re: Nechce nabehnut Windows 29.10.2006 | 16:46
              joey   Návštevník
              WlaSaTy wrote: "mimochodom jedna sa o problem zavadzaca Wongows XP, co by mal prosim Ta na tom ohlasit linux?" Mam Linux len 1 tyzden, ale uz pri instalaci mi oznamil ocislovanie particii a aj teraz to vie vypisat: hd1 bootman hd2 win98 hd5 winXP hd6 os2 hd7 beos hd8 sharedata hd9 linux swap hd4 linux ext3 A uhadni co spravil s hd3 ?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nechce nabehnut Windows 29.10.2006 | 18:22
                WlaSaTy   Návštevník
                ahoj, mam linux viacero rokov a on mi sam od seba neprehadzoval poradie particii. toto bolo pokial si matne pametam domenou windows roznych generacii, uzil som si z nimi svoje. hd3 tam ani nevidim a netusim ci take zariadenie vobec existuje. ked uz, tak hda3, hdb3, hdc3, hdd3, hde3, hdf3, ... a linux s diskom spravi iba to, co mu prikaze jeho spravca.
          • Re: Re: Re: Re: Nechce nabehnut Windows 29.10.2006 | 14:38
            Avatar mato333 Mandriva 2006  Používateľ
            Uz to ide jak ma.Pomocou Testdiku som zistil ze bol na 3 mieste.Dakujem !