Poradte mi, please!

Sekcia: Ostatné 29.03.2005 | 16:03
Nana   Návštevník
S Linuxom sa len oboznamujem, takze sa pripadne blbiny sa ospravedlnujem. Chcela by som sa spytat,ci sa Linux moze pouzivat aj na podnikatelske ucely, ci sa treba preukazat nejakou licenciou.A ako ak je program stiahnuty z webu. Este otazka, ci spolupracuju programy ako Flash, Corel s Linuxom. Teda isiel by mi Flash na PC, kde je Linux??? dikes
    • Re: Poradte mi, please! 29.03.2005 | 15:27
      Lord Norton   Návštevník
      Ano Linux sa moze pouzivat na lubovolne ucely bez obmedzeni. Neviem ako je to s programom Flash, ale existuje aj linuxova verzia Corel photopaintu (stiahnut sa da napr. na linuxsoft.cz).
      • Re: Re: Poradte mi, please! 29.03.2005 | 15:55
        Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
        Ale linuxový Corel nestojí za veľa. Odporúčam radšej GIMP. Mali sme tu o ňom aj 6-dielny seriál. Flash MX pre Linux nie je, ale plánuje sa jeho portácia. A ešte jedna vec: nabudúce prosím, pomenujte tému trochu výstižnejšie ako Poradte mi, please :)
        • Re: Re: Re: Poradte mi, please! 29.03.2005 | 16:03
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          Flash 5 sa da bez akych kolvek problemov pustit pod WINE. Naozaj ten Corel nestoji za vela. Radsej skuste OpenOffice Draw, alebo GIMP, alebo Inkscape.
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Poradte mi, please! 29.03.2005 | 15:58
        Nana   Návštevník
        A ked si stiahnem tu linuxovsku verziu Corelu, mozem si ju odskusat vo Windowsackom prostredi?? Ci sa vyrovna Corelu...
        • Re: Re: Re: Poradte mi, please! 29.03.2005 | 16:02
          Lord Norton   Návštevník
          Vo Windowsoch to nepreskusate, ale je to presne to iste. Ale pozor je to vo verzii 9.