Nabiehanie windows po instalacii Ubuntu

Sekcia: Ostatné 02.11.2006 | 10:01
juro   Návštevník
Ahoj, nainstaloval som si Ubuntu 6.06 na novej particii disku, kde mam aj windows. Teraz mi pri starte ponukne linuxacky bootloader aj nabootovanie windows-u, ak si to vyberiem, win zacne nabiehat, ale hned sa restartne z dovodu "system failure", Prebehne tam obrazovka, pri ktorej som nedosiel na to, ako ju zastavit, ale je tam napisane nieco v zmysle, ze "autochk program not found" a "xmnt2002 program not found" a nakoniec napise chybu v zmysle: "Stop: c000021a (fatal system error) The session manager initialization system process terminated unexpectedly with status of (0xc000003a) (0x00000000 0x000000000)". Na win particii je FAT32, predtym bootoval v pohode, za nou je linux swap priestor a potom linux particia s ext3. Skusal som prepisat bootovaciu sekvenciu na zaciatku C, kde je win, ale nepomohlo. Stale nabieha linuxacky bootloader, asi je teda aktivna linuxacka particia. Ked som chcel preinstalovat win na jeho particii, napisalo mi to, ze "Win XP cannot recognize the partition you selected", hoci je tam fat32. Bol tu prednedavnom diskutovany podobny problem, ale mne to dane riesenie nepomohlo.
    • Re: Nabiehanie windows po instalacii Ubuntu 30.10.2006 | 19:40
      ops   Návštevník
      tu istu chybu mi pisalo ked som sa hral so slackware. bola dodzubana particia na disku. pomohlo by to asi tak ze by sa preinstaloval aj linux aj windows
    • Re: Nabiehanie windows po instalacii Ubuntu 30.10.2006 | 21:17
      mart   Návštevník
      jaky boot loader pouzivas (lilo , grub) a co mas napsano v jeho confu? jinak, kdyz vlozis win instalacky, muzes opravit (prepsat mbr_ zavadeci sektor) , ale pak zase neuvidis ty linuxy, i kdyz tam normalne budou
      • Re: Re: Nabiehanie windows po instalacii Ubuntu 30.10.2006 | 23:34
        juro   Návštevník
        mam tam grub a v subore menu.lst (neviem, ci to je conf) mam napisane pri windowse nieco taketo: title Microsoft Windows XP Professional root (hd0,0) savedefault makeactive chainloader +1 S tymi instalackami som to skusal, prikaz "fixmbr", ale win mi napisal, ze potom nebude z coho bootovat, lebo ziadna particia nie je v poriadku, takze mi z toho vychadza to, co povedal ops, ze je to posahane a treba to cele preinstalovat...:(
        • Re: Re: Re: Nabiehanie windows po instalacii Ubunt 31.10.2006 | 18:12
          joey   Návštevník
          Mozno teraz budem pisat blbosti, pretoze som v Linuxe zaciatocnik. Nie je mi jasne, ako ti mohol Ubuntu 6.06 pri instalacii posahat particiu s Windoze. Veci okolo rozdelovania disku a instalacie grubu su tam celkom dobre vyriesene. Nemohlo sa stat, ze si nedopatrenim nainstaloval grub do particie s WinXP namiesto do MBR ? V priebehu poslednych 2 tyzdnov som instaloval Ubuntu 6.06 sebe a este 3 kamosom. Na kazdom z tych 4 PC boli aj WinXP. V 2 pripadoch som daval grub do MBR a v dvoch do hlavneho oddielu Lunuxu, ale nikdy sa nestalo to, co popisujes.
          • Re: Re: Re: Re: Nabiehanie windows po instalacii U 02.11.2006 | 10:01
            juro   Návštevník
            Mas pravdu, nebol to problem Ubuntu, ale chyba sa stala asi u mna. Ja som totiz rozdelil disk na 2 particie pred instalaciou Ubuntu a neviem preco, ale tu prvu s windowsom mi partition magic oznacil ako "hidden". Dosiel som na to tak, ze som pripojil druhy disk s novym windowsom a tam som nevidel tu particiu na starom disku, kde je ten problematicky windows. Tak som tu particiu "odkryl" a uz to bootuje v pohode. Takze to je uz vyriesene a linux je v tom nevinne...:)
        • Re: Re: Re: Nabiehanie windows po instalacii Ubunt 01.11.2006 | 08:09
          joey   Návštevník
          Niekde odporucaju toto: title = rootnoverify (hd0,0) chainloader +1 makeactive ... ale nie kazdemu to pomohlo. Niekto zase tvrdi, ze sa to stava vtedy, ak particia s WXP presahuje 1024. cylinder ...