Rozlisenie a kubuntu

Sekcia: Hardware a Drivery 02.11.2006 | 17:55
Avatar Thead Kubunutu//uvazujem o Fedore  Používateľ
Cafte vsetci mam dost velky problem nedavno som migroval z 17\\\\\\\" CRTcka na 19\\\\\\\" LCD konkretne LG Flatron L194WT vo windoze mam rozlisenie 1440*900 no v Kubunte som sa stretol s tym to problemom ked nabootujem mam rozlisenie 480*640 a neda sa to zmenit ked idem do ovladacich panelov a dam administratorsky mod jazdec jednoducho nechce ist do prava cize k vyssiemu a kubunutu tusim nemam primu podporu toho rozlisenia..:o( nemate nejaky nvrh popripadne by ma zaujimalo ake rozlisenia Fedora Core 6 podporuje alebo nejaku podrobnu dokumentaciu k nej som vdacni za kazdu radu.. Ps monitor je pripojeny cez DVI
    • Re: Rozlisenie a kubuntu 01.11.2006 | 18:35
      kocur   Návštevník
      asize musis nainstalovat graficku kartu
      • Re: Re: Rozlisenie a kubuntu 01.11.2006 | 19:17
        Avatar Thead Kubunutu//uvazujem o Fedore  Používateľ
        Nevedel by si mi helpnu s tym prikazom? na jednom fore som cital ze by mozno stacilo dat gtf 1440x900 60 potom vypis co mi vyhodi zapisat do xorg.conf myslis ze by to slo? No nejak sa mi nezda ze sa VOBEC neda zmenit rozlisenie
        • Re: Re: Re: Rozlisenie a kubuntu 01.11.2006 | 19:55
          WlaSaTy   Návštevník
          niekde na tom fore kde si to cital bude aj lunk na domovsku stranku projektu gtf. mimochodom, uz si predefinoval vlastnosti monitoru pre xwin? to by si mal urobit ako prve ak ti to system nezdetekoval aj sam.
          • Re: Re: Re: Re: Rozlisenie a kubuntu 02.11.2006 | 09:10
            Thead   Návštevník
            Sorry som v line novacik co si tim myslel predefinovat vlastnosti monitor pre xwin?
    • Re: Rozlisenie a kubuntu 02.11.2006 | 11:15
      dEvil   Návštevník
      Spusti si Terminal a napíš "sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg".
      • Re: Rozlisenie a kubuntu 02.11.2006 | 11:39
        Thead   Návštevník
        Pochopil som to tak ze mam prepisat netreba este predtym zastavyt x server? sudo /etc/init.d/kdm stom(mam KDE dufam ze je ten prikaz spravny) potom sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg a sudo /etc/init.d/kdm start a potom sudo nano /etc/X11/xorg.conf s namom neviem velmi dobre robit cize by sa to dalo upvait aj cez nejaky "okenny textak" a potom pridat do sekcie "Monitor" Section "Monitor" Identifier "???" VendorName "???"
      • Re: Rozlisenie a kubuntu 02.11.2006 | 11:41
        Thead   Návštevník
        Pochopil som to tak ze mam prepisat netreba este predtym zastavyt x server? sudo /etc/init.d/kdm stom(mam KDE dufam ze je ten prikaz spravny) potom sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg a sudo /etc/init.d/kdm start a potom sudo nano /etc/X11/xorg.conf s namom neviem velmi dobre robit cize by sa to dalo upvait aj cez nejaky "okenny textak" a potom pridat do sekcie "Monitor" Section "Monitor" Identifier "???" VendorName "???"
        • Re: Re: Rozlisenie a kubuntu 02.11.2006 | 11:44
          123   Návštevník
          hlavne si pre tym ten xorg.conf niekam skopiruj , aby si to mohol vratit naspat ked sa akcia nepodari.
        • Re: Rozlisenie a kubuntu 02.11.2006 | 11:47
          Thead   Návštevník
          Nejak sa mi ten prispevok nenapisal cely dalej nasleduje Section \"Monitor\" Identifier \"SyncMaster\" VendorName \"Samsung\"
          • Re: Rozlisenie a kubuntu 02.11.2006 | 11:51
            Thead   Návštevník
            http://www.tripod.ic.cz/index.php?view=c3 to je to cele please kuknite sa na to
            • Re: Re: Rozlisenie a kubuntu 02.11.2006 | 12:35
              WlaSaTy   Návštevník
              my sa na to kuknut sice mozeme, ale nechce sa nam hladat vlastnosti tvojeho (ak sa nemylim) noveho monitoru. najdolezitejsie dva riadky: HorizSync 30-83 VertRefresh 56- 75 by si mal upravit podla prirucky alebo napisu ktory mas vzadu na monitore. Ak by to nepomohlo, tak je treba vygenerovat a pridat modeline podobnym sposobom ako je tam popisane, ale cisla sa mozu lisit. ak by ani to nepomohlo (a vsetky cisla budu sediet z vlastnostami monitoru) tak bude treba pridat ten modeline NNNxNNN@freq aj do definicie rozliseni. ps.: tiez nechapem preco treba definovat modeline pre LCD panely kedze tam nie je elektronovy luc. ale na druhu stranu pochopim preco tam treba definovat tie frekvencie. LCDcka pracuju na fixnej frekvencii a tym padom nepotrebuju o sebe rozpravat ake maju vlastnosticez DDC kanal. teda vyrobcovia degraduju ich doplnkovu funkcionalitu na uroven CRT z pred viac ako 5 rokov, ale nedegraduju ich vlastnosti. o kvalite zobrazovania sa rozpravat nemusime - to uz je nazorom kazdeho z nas.
              • Re: Rozlisenie a kubuntu 02.11.2006 | 17:55
                Thead   Návštevník
                Ked uz budem mat vhodne parametre do sekcie "monitor" ako mam dalej pokracovat?