libkdecore.so.4

Sekcia: Ostatné 01.04.2005 | 12:00
teolog   Návštevník
Co je to prosim vas vypisuje mi to ked chcem instalovat program kink v mandrake 10.1 downlad (3CD) ze to potrebujem......som z toho paf...
    • Re: libkdecore.so.4 31.03.2005 | 01:20
      Avatar Marián Ščerbák   Používateľ
      Ano, toto je naozaj zlozity problem. Ako v tej rakete: Menu-> System->Nastavenie-> Praca s balikmi-> Instalacia softweru--> zadame root heslo--> Hladat: v menach suborov-> vpiseme libkdecore.so.4, klikneme na hladat a ked najde balik tak zaciarkneme a instalujeme. Potom mozeme instalovat kink. Alebo, aby to bolo este zlozitejsie, mozeme to vyriesit aj spustenim konzoly. kde napiseme su, heslo, a potom urpmi libkdecore.
      • Re: Re: libkdecore.so.4 31.03.2005 | 10:02
        teolog   Návštevník
        Dakujem za vtipnu odpoved nič take tam nenajde skusal som to presne tak isto.... . Podcenovanie je zrejme jediný typ odpovedi...... Ale vdaka za unuvanie ešte raz opakujem mam len 3 cd mandrake 10.1 download edition.... a tam to neni chcel som vediet čo si mam stiahnut z net-u aby to bežalo....
        • Re: Re: Re: libkdecore.so.4 01.04.2005 | 01:20
          Avatar Marián Ščerbák   Používateľ
          Nie, to nie je podcenovanie, iba som sa nechal uniest vasimi prirovnaniami v inych diskusiach. Naozaj vrelo vam odporucam stiahnut si a pri problemoch nahliadnut domanualu k MDK. Je vyborne napisany a dozviete sa tam vela zaujimaveho o MDK. K "problemu": chyba vam balik libkdecore4. Najdete ho bud cez Google, alebo si rovno pridajte cez Manazera zdrojov softweru novy zdroj napr. mandrake.contactel.cz, alebo ftp1.mandrake.sk. Najlepsie: naklikajte si nejaky adresar (napr. updates) v browseri, skopirujte adresu do policka, vyberte typ zdroja (napr. ftp), pomenujte ho a nezabudnite na cestu k súboruhdlist.cz(cca 8 MB). Program si potom prida (stiahne) novy zdroj softweru. (Nedajte sa odradit, je to jednoduchsie ako som to opisoval :-) V tom hdliste (alebo postaci synthesis?) je zoznam vsetkych balikov z prisl. zdroja. Nezabudnite aj na stiahnutie a pridaniepubkey, (bezpecnost je istota). Takze, ak potom zadate pozadovany program, rpmdrake si stiahne vsetko zo zdroja sam a vy mate po starostiach :-) Samozrejme, da sa to vyriesit jedinym prikazom z konzoly, ale to uz nechavam na vas a na man urpmi.addmedia:-) A vsetko, co som tu napisal, uz bolo v manuali, na tomto fore a aj v konferenciach :-)
          • Re: Re: Re: Re: libkdecore.so.4 01.04.2005 | 12:00
            teolog   Návštevník
            Vdaka. V "iných diskusiach" je to nazor cloveka ktory strasne chce vediet tento kolos(rozumej linux) ovladat a cim dalej to vyhadzuje viac a viac problemov. Neviem ci nemam pockat na nove gentoo a ist krok po kroku. V mandrake 10.1 sa mi zda ze je vela symbolickych linkov a o adresare home ani nehovorim. Chcel by som s nim dokazat viac ako viem. Windows ako system niektore veci riesi za "sam" pouzivatela nenuti viac na sebe pracovat. Ale strasne ma znechucuju slaba podpora pre hry... mozno to je naozaj iba moj nazor. ( spravujem okolo 20 počitačov s winxp pro zatial bez problemov toho typu ktora kniznica mi chyba a co treba nainstalovat k programu ktory by mal mat v sebe vsetko potrebne na svoju funkciu v systeme.....) Mozno tomu malo rozumiem ale ked instalujem program napr. nero6 vo windows ten ziadne kniznice nepotrebuje lebo ho ich uz obsahuje jeho instalacka. Ale to je o filozofii systemu. Vdaka za pomoc......