USB to IrDAdapter

Sekcia: Hardware a Drivery 06.11.2006 | 23:16
Avatar csantibo PCLINUXOS  Používateľ
Zdravim vsetkych. Nevie mi niekto poradit ako spojazdnit USB irda. Pouzivam PClinuxOS 0.93 a to infra je STiR4210. Irda-utils mam nainstalovany, usbview to infra vidi , prikaz modprobe stir4200 nic nehovori . vdaka
    • Re: USB to IrDAdapter 04.11.2006 | 22:06
      csantibo   Návštevník
      Ide vobec niekomu usb irda?
    • Re: USB to IrDAdapter 04.11.2006 | 23:11
      WlaSaTy   Návštevník
      modprobe hovori len ak sa nepodari zaviest ovladac. ak je ovladac zavedeny, tak o tom hovori syslog/dmesg. typnem si ze je v tomto pripade potrebne este nahodit irda vrstvu (irattach) a povedat aplikaciam kde maju ocakavat uvedene zariadenie. nieco malo je napriklad tu: http://www.abclinuxu.cz/hardware/pripojeni-na-sit/irda/ alebo prekvapivo tu: http://www.linuxos.sk/zobraz_prispevok.php?forumid=31199
      • Re: Re: USB to IrDAdapter 04.11.2006 | 23:33
        csantibo   Návštevník
        irattach sa nainstaluje do /usr/sbin pri instalacii irda-utils.Nerozumiem co znamena nahodit vrstvu irattach a povedat aplikaciam kde maju ocakavat uvedene zariadenie.Nechcem od neho vela len aby komunikoval s mobilom. Obcas ma vie linux v takychto veciac nastvat.Je to obycajny infrak a clovek aby sa stal programatorom ak ho chce spojazdnit
        • Re: Re: Re: USB to IrDAdapter 04.11.2006 | 23:52
          WlaSaTy   Návštevník
          viem ze si sa pozrel na poskytnute linky a tym padom uz vies ako nahodis vrstvu irda pomocou prikazu irattach. ak ta stve ze si musis pozriet zopar stranok aby si nahodil doslovne dalsiu prenosovu vrstvu tak ti asi linux nebude sediet. jeden az dva prikazy, co dodat. je to obycajny infrak, a ty nechces byt programatorom. ano, kto by nechcel mat vsetko bez prace naservirovane a zadarmo? mozno programatori alebo tvorcovia systemov.
          • Re: Re: Re: Re: USB to IrDAdapter 06.11.2006 | 23:16
            csantibo   Návštevník
            Skoda je bavit sa o tom ci mi linux sedi alebo nie. Ak by mi nesedel tak ho nepouzivam uz asi 4 roky. Alepodme k veci Irattach som spustal ako root prikazom:"irattach /dev/ttyS0 -s"prikaz dsmeg mi pri zasunutom infraku vypise toto: usb 3-2: new high speed USB device using ehci_hcd and address 3 usb 3-2: configuration #1 chosen from 1 choice ir-usb 3-2:1.0: IR Dongle converter detected usb 3-2: IR Dongle converter now attached to ttyUSB0 ako dalej? Vdaka