router AD 2636 microcom na SuSE 10.1

Sekcia: Konfigurácia 05.11.2006 | 16:49
Majo   Návštevník
Zdravím Viete mi niekto poradiť ako nakonfigurovať, resp. pripojiť router AD2636 od Microcomu pre SuSE Linux 10.1? Router je k PC pripojený cez USB kábel. Viem, že je to l´amovská otázka, ale bez internetu nemôžem prejsť na linux. A kvôli nemožnosti pripojenia k internetu (aj kvôli ďalším veciam) som si kúpil microcom ako náhradu za Vigor 318. Pripojenie mám ADSL od T-comu. Vopred vďaka
    • Re: router AD 2636 microcom na SuSE 10.1 05.11.2006 | 12:37
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Ten router s PC spoj nie cez USB kábel ale ethernetový kábel. To znamená, že ho pripojíš na sieťovú kartu. O všetko nastavenie by sa mal postarať DHCP server toho routra. Ty potom len zadáš do prehliadača namiesto adresy 192.168.1.1 a nastavíš router cez jeho webové rozhranie
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • karta 05.11.2006 | 13:10
        Majo   Návštevník
        Bohužiaľ nemám sieťovú kartu, je nutné si ju kvôli tomu kupovať? Cez USB sa to rozbehnúť nedá?
        • Re: karta 05.11.2006 | 14:37
          111   Návštevník
          mozno aj da ,ale ked to bude pripojene cez sietovu kartu tak si usetris kopu problemov a casu a nebudes sa musiet starat o to ako pripojenie nastartovat (rucne) ,vsetko pojde ako po masle . Pripojis , nastavis a viac sa nestaras. Karta nestoji zas az tak vela . skus toto ci ti to pomoze: http://www.vigor318.ic.cz/
        • Re: karta 05.11.2006 | 15:38
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Presne tak, kartu kúpiš za pár stoviek. Myslím že do 300Sk by sa mala dať kúpiť
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: karta 05.11.2006 | 16:49
          WlaSaTy   Návštevník
          http://www.slovanet.sk/menu/adsl_modem_microcom_2636.html Podporované OS: Nezávislý od operačného systému; vyžaduje sieťové adaptéry (s TCP/IP), USB ovládač vyžaduje Windows 98SE, 2000, XP pre USB bude s najvecsou pravdepodobnostou treba zatancovat samansky tanec aby to fungovalo, ale nic nie je nemozne. mozno sa to tvari ako USB Sietova karta. co pise lsusb pri zapnutom modeme? mozno len treba nacitat existujuci ovladac, mozno to uz naslo dalsie sietove rozhranie a staci len aktivovat dhcp cez tu pripojku a mozno ma stranka slovanetu o tom produkte pravdu a usb prepojka sa da pouzit iba cez windoze ...