suse - ubuntu

Sekcia: Ostatné 11.11.2006 | 16:02
amigo   Návštevník
Mam WinXp a SuSE. Chcem prejst na Ubuntu ale neviem ci mi pojde potom win, hl. ako to bude zo zavadzacom teraz je tam ten zo SuSE. Dakujem
    • Re: suse - ubuntu 08.11.2006 | 10:58
      Avatar hacker666 kubuntu 6.10  Používateľ
      chces si tam nechat aj suse???ak nie,tak ho nejako zmaz a jednoducho nainstaluj ubuntu.a windows pojde v pohode.aspon mne siel
    • Re: suse - ubuntu 08.11.2006 | 12:24
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ubuntu nainstaluj na disk, kde je teraz suse. takze budes mat potom ubuntu a windows. zavadzac sa sam upravy :)
      • Re: Re: suse - ubuntu 09.11.2006 | 21:41
        amigo   Návštevník
        diki moc
    • Re: suse - ubuntu 09.11.2006 | 22:00
      -   Návštevník
      preco si vsetci zacinajuci pouzivatelia linuxu myslia ze im to nejako ovplyvni chod win? to je ako ked mam auto skoda a potom si kupim este mercedes tak ten mercedes nema ziaden vplyv na chod mojej skodovky!
      • Re: Re: suse - ubuntu 10.11.2006 | 00:30
        --   Návštevník
        Pokial si ten mercedes nezaparkujes pred garaz v ktorej mas skodovku ;-)
        • Re: Re: Re: suse - ubuntu 10.11.2006 | 01:23
          tulenik   Návštevník
          velmi trefne povedane :))
          • Re: Re: Re: Re: suse - ubuntu 10.11.2006 | 10:46
            Srigi   Návštevník
            Radsej by som do garaze daval ten Mercedes = default: Ubuntu. ;-)
      • Re: Re: suse - ubuntu 10.11.2006 | 15:12
        ---   Návštevník
        kolko bolo otazok ako sa dostanem do windows po instalacii noveho ubuntu? Dost ich bolo a slepo sa spoliehat ze linux nic z windowsom nespravi je niekedy tazke.
        • Re: Re: Re: suse - ubuntu 11.11.2006 | 13:54
          tulenik   Návštevník
          s windows ti nic nespravi, len moze urobit nepekne veci so zavadzacom, aj dnes (a lahko!) natrafis na distribuciu ktora nedokaze regulerne skonfigurovat zavadzace pre beginnera taka rucna konfiguracia nemusi byt prave najjednoduchsia, ja som pred par dnami prvy raz v zivote prekonfigurovaval grub (doteraz som bol bud na LILO alebo som na zavedenie linuxu pouzival NT bootloader) a nebolo to celkom elementary (hoci vdaka skusenostiam som v podstate "uhadol" co s tym za par sekund, ale beginner by myslim slusne vytvrdol) ale na druhej strane, boot z win CD -> opravit -> konzola -> heslo -> FIXBOOT -> FIXMBR -> reboot a sme z najhorsieho vonku ;)
    • Re: suse - ubuntu 11.11.2006 | 16:02
      amigo   Návštevník
      mne islo o zavadzac viem, ze z winom to nic nespravi som sa zle vyjadril ale aj tak dik vsetkym