Wimax v ubuntu

Sekcia: Hardware a Drivery 23.12.2006 | 11:06
Addamz   Návštevník
Zdravim, mam ubuntu a xcel by som tam rozbehat net od wimax telecom, nainstaloval som pppoe pripojenie ale ked tam dam prihlasovacie meno a heslo tak cely system zatuhne, vie mi niekto poradit co mam robit alebo ci je to tam realne rozbehat ten net bez nejakych komplexnych znalosti. Dik moc za rady.
    • Re: Wimax v ubuntu 23.12.2006 | 11:05
      motofun   Návštevník
      musíš v konzole zadať: sudo pppoeconf prebehne instalaácia zariadenia napr. eth0 a pod, záleží koľko ich máš. Do username zadáš prístupové meno wimaxu Do password zadáš heslo ostatné od entruj a máš to....
    • Re: Wimax v ubuntu 23.12.2006 | 11:06
      motofun   Návštevník
      musíš v konzole zadať: sudo pppoeconf prebehne instalaácia zariadenia napr. eth0 a pod, záleží koľko ich máš. Do username zadáš prístupové meno wimaxu Do password zadáš heslo ostatné od entruj a máš to....
      • Re: Wimax v ubuntu 15.10.2007 | 21:07
        Avatar stanley999   Používateľ
        zdar.. ja mam tiez tento isty problem, nejde mi wimax net pod ubuntu.. dal som prikaz "sudo pppoeconf", vyskocila modra obrazovka s moznostami YES NO, dal som YES prebehol neaky test ci co a pak vypisalo ze sa to nemoze konektnut.. kde moze byt problem.. please, help me...
        • Re: Wimax v ubuntu 15.10.2007 | 21:59
          Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
          skús sa pohrabať v /etc/ppp
          ked nevieš, tak nefušuj
          • Re: Wimax v ubuntu 15.10.2007 | 22:59
            Avatar stanley999   Používateľ
            brate, nie som manik moc do linuxu, co tam mam porobit? na co sa mam zamerat? dik
            • Re: Wimax v ubuntu 15.10.2007 | 23:03
              Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
              takže ja ti moc neporadím kedže neviem aky to maš net ...ale najdi si nejaký navod a hladaj ako by mali vypadať dvôležité konfiguráky sietového spojenia ,,,ked najdeš porovnaj to svojímy :)
              ked nevieš, tak nefušuj