Orange internet Express a zariadenia

Sekcia: Hardware a Drivery 05.12.2006 | 23:53
Avatar hurfo Ubuntu 6.10  Používateľ
Viete mi niekto odporucit zariadenie pre orange internet express. Na vyber je datova karta alebo USB modem. Distribucia je Ubuntu 6.10. Potrebujem zariadenie s ktorym budem mat menej peripetii v Linuxe. Zatial mam na skusku PCMCIA kartu a doposial sa mi to nepodarilo rozchodit.
    • Re: Orange internet Express a zariadenia 10.11.2006 | 16:33
      Murdej   Návštevník
      Nevim jestli je na slovensku internet express to co u nás (ADSL) jestli jo tak nejlepší bude modem s ethernetovým výstupem a pojede ti všude.
    • Re: Orange internet Express a zariadenia 10.11.2006 | 18:51
      WlaSaTy   Návštevník
      keby si napisal ake zariadenia poskytuje globtel tohoto pol roka, tak by sa mozno dalo poradit. predpokladam ze to uz nie je pcmcia karta erricsson GC-85. ono je este otazne ci sa neda pouzit dokonca aj nejaky bezny mobil. obchodny nazov internet expres moze zahrnat rozne typy technologii, gprs vynechame (to funguje uz iba ako fallback), ale do uvahy prichadza edge alebo 4g.
      • Re: Re: Orange internet Express a zariadenia 13.11.2006 | 09:31
        Avatar hurfo Ubuntu 6.10  Používateľ
        1,Zariadenia su k dispozicii tieto: a. USB Modem Option Icon b. PCMCIA karta Option Globetrotter 3G+ 2, Mobil sa pouzit da ale keby som chcel mobil napisal by som to. 3, Je to mobilny internet zalozeny na technologii HSDPA, UMTS, EDGE + GPRS a tieto zariadenia poskytuju plynuly prechod medzi dostupnou technologiou. 4, Prosim odpovedat len ludi ktory maju s tym skusenosti alebo sa s tym uz stretli.
        • Re: Re: Re: Orange internet Express a zariadenia 14.11.2006 | 09:50
          Avatar olfi Linux Mint Debian 1, Windows 7  Používateľ
          hmm, ja mam notebook Asus A9R s PCMCIA datovou kartou GlobTrotter a tiez som to nerozchodil v linuxe. po case skusania som sa na to vyprdol a pekne som nahodil windows a facha to bez problemu. Ubuntu mam na PC a je to super. ale na notebooku mam windows, zatial som nenasiel nikoho co to vie rozchodit v linuxe. nemam cas to stale skumat a skusat instalovat. neviem preco mam pchat do notebooku linux ked viem ze budem mat trapenie rozchodit zopar veci. a windows k notebooku som mal v cene.
          • Re: Re: Re: Re: Orange internet Express a zariaden 05.12.2006 | 20:57
            Abadyba   Návštevník
            mam option icon od orange a kubuntu edge eft a tiez som sa dost trapil ale podla http://www.plzk.de/easybox/pmwiki.php?n=Index.Tutorial sa to dalo rozbehat dolezity bol programcek icon_switch uz to facha .. este neviem ako docielit hsdpa .. zatial pod kubuntu len rychlost ako by len umts pod xp mi v pohode bezal naplno .. pohladame najdeme ved o tom je net :-)
            • Re: Re: Re: Re: Re: Orange internet Express a zari 05.12.2006 | 23:53
              Stranger   Návštevník
              PCMCIA karta pre Rycjly Internet od T-Mobilu ide v Linuxe bez problemov. Ale to je ina technologia(Flash-OFDM, takzvany Flarion. Obe zariadenia od Orange ktore si spominal su uz moralne viac ako zastarale, ak chces, pockaj si par dni na novy USB modem http://www.fony.sk/novinky/index.php?page=article&art_id=958 Ale ci Ti pojde pod Linuxom, ukaze az cas a prax.
            • Re: Orange internet Express a zariaden 19.02.2007 | 23:24
              Tibor   Návštevník
              Ahoj Abadyba, prosim ta vies mi pomoct, lebo ja to nejak neviem rozchodit mam Ubuntu 6.06 Draper. Vedel by si mi poslat subory alebo nejaky maly navod, moc neviem po nemecky. ako si vytacal pripojenie? pppd call umts? moj email je t.raj@orangemail.sk

              Vopred dakujem
              • Re: Orange internet Express a zariaden 20.02.2007 | 10:44
                Rasto   Návštevník
                ja mam Option pc kartu od Orange a internet expres ....treba si na nu skompilovat modul do kernelu

                zdrojaky k nemu su niekde na www.pharscape.org

                no a potom cez bud gnomeppp ci ako sa to vola...alebo cez moj oblubeny wvdial :)

                wvdial.conf mam takyto:

                [Dialer Defaults]
                Modem = /dev/noz0
                ISDN = off
                Modem Type = USB Modem
                Baud = 460800
                Init = ATX3
                Init2 = ATX3
                Init3 = ATE1
                Init4 = AT+CGDCONT=1,"IP","INTERNET.VIP","",0,0
                Init5 =
                Init6 =
                Init7 =
                Init8 =
                Init9 =
                Phone = *99#
                Phone1 = *99#
                Phone2 =
                Phone3 =
                Phone4 =
                Dial Prefix =
                Dial Attempts = 1
                Dial Command = ATM1L3DT
                Ask Password = off
                Password = orange
                Username = orange
                Carrier Check = on
                Abort on No Dialtone = on
                Stupid Mode = on