cudna CD-rom

Sekcia: Ostatné 03.04.2005 | 22:40
Avatar daimonion kubuntu  Používateľ
Caute, mam takyto problem: nemozem zobrazit svoje data na cd nijak. Cudne je na tom to ze ak vlozim audio CD a pustim KsCD tak v pohode mi zacne prehravat hudbu. Tu je moj vypos z etc/fstab : /dev/hdb6 / ext3 defaults 1 1 none /mnt/cdrom supermount dev=/dev/hdc,fs=auto,ro,--,umask=0,user,iocharset=iso8859-2,codepage=852,users 0 0 /dev/fd0 /mnt/floppy auto sync,codepage=852,unhide,noauto,nosuid,umask=0,user,iocharset=iso8859-2,nodev 0 0 /dev/hdb1 /mnt/windows vfat umask=0,iocharset=iso8859-2,codepage=852 0 0 none /proc proc defaults 0 0 /dev/hdb5 swap swap defaults 0 0 a disketova mechanika takisto mi nejde :/
    • Re: cudna CD-rom 02.04.2005 | 12:15
      Toudy   Návštevník
      none /mnt/cdrom supermount dev=/dev/hdc,fs=auto,ro,--,umask=0,user,iocharset=iso8859-2,codepage=852,users 0 0 Namiesto none si daj cestu k cd-romke.. Zvycajne /dev/cdrom.. Sice sa v optios spomina aj dev=/dev/hdc ale to sa mi dako nepaci.. Mandrake, vsak?
      • Re: Re: cudna CD-rom 03.04.2005 | 00:02
        Avatar daimonion kubuntu  Používateľ
        Skusal som i jedno i druhe a stale mi to nejde. Ano pouzivam mandrake 10.1 myslis ze to moze byt v tom ?
        • Re: Re: Re: cudna CD-rom 03.04.2005 | 12:44
          Toudy   Návštevník
          Skus to rucne pripojit.. Na konzole/konsole mount /dev/cdrom /mnt/cdrom ak sa ti nieco odlisuje tak to nahrad svojim..
          • Re: Re: Re: Re: cudna CD-rom 03.04.2005 | 18:25
            Avatar sucho ubuntu, *bsd aj winxp :D  Používateľ
            a skus aj "mount /mnt/cdrom", tak zistis ci je problem vo fstab (ak nepojde, je problem tam), alebo nefunguje supermount...
            • Re: Re: Re: Re: Re: cudna CD-rom 03.04.2005 | 18:52
              Avatar daimonion kubuntu  Používateľ
              Nejde mi to. Ak zadam "mount /dev/cdrom /mnt/cdrom" tak mi konsole po piatich minutach vypise: "/dev/cdrom: Input/output error mount: permission denied" .A ak zadam "mount /mnt/cdrom" tak mi to hned vypise: "mount: permission denied" . Moze byt chyba aj samotnej cdromke?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: cudna CD-rom 03.04.2005 | 19:06
                Toudy   Návštevník
                Ak teraz napises ze to nerobis ako root, tak ta asi.... ;o)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: cudna CD-rom 03.04.2005 | 22:36
                  Avatar sucho ubuntu, *bsd aj winxp :D  Používateľ
                  vo fstabe ma user aj users, takze roota netreba a ten i/o error po 5 minutach sa mi javi ako ze sa snazi cd montovat, ale nevie ho precitat a po 5 minutach trapenia to spadne
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: cudna CD-rom 03.04.2005 | 22:38
                    Avatar sucho ubuntu, *bsd aj winxp :D  Používateľ
                    ... ale to permission denied vyzera akoby user ani users vo fstabe nebolo, resp. zeby boli zle nastavene prava na /mnt/cdrom?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: cudna CD-rom 03.04.2005 | 22:40
                  Avatar daimonion kubuntu  Používateľ
                  Neboj sa robim to ako root :)