Mandriva 2007 a MySQL

Sekcia: Programovanie 15.11.2006 | 19:08
Cibo   Návštevník
Mám problem s databázoz MySQL pod MN 2007. Keď sa ju snažím spudtiť, tak mi vypíše chybu v zložke MySQL, problém je ten, že ten súbo ani neexistuje. Dúfam, že mi tu zase niekto nevinadá. Hľadal som, ale riešenie som nenašiel.
    • Re: Mandriva 2007 a MySQL 14.11.2006 | 22:35
      Cibo   Návštevník
      Zabudol som, ta chýbajúca zložka je /vyr/lib/mysql/mysql.sock Ten adresár mysql tam jednoducho nieje a ked ho aj vytvorím, tak ho ignoruje. Meviem, na Nandraku 10.0 som take problemy nemal.
      • Re: Re: Mandriva 2007 a MySQL 14.11.2006 | 23:05
        WlaSaTy   Návštevník
        zlozka je /var/lib/mysql/ . subor mysql.sock patri spustenej sluzbe MySQL Daemon a sluzi na lokalnu komunikaciu s databazou v ramci jedneho stroja. skus ju nastartovat ...
        • Re: Re: Re: Mandriva 2007 a MySQL 14.11.2006 | 23:29
          Cibo   Návštevník
          Prikaz mysqld_safe tiez nefunguje. V podstate jedine, co ide je vypis z mysqladmin
          • Re: Re: Re: Re: Mandriva 2007 a MySQL 15.11.2006 | 11:01
            WlaSaTy   Návštevník
            to je fajn informacia ze to nefunguje. ale skusil si tu sluzbu mysql nastartovat? predpokladam ze ti to vypise nieco podobne ako mne: * Starting mysql ... * MySQL datadir is empty or invalid * Please check your my.cnf : /etc/mysql/my.cnf [ !! ] alebo to pise nieco ine?
            • Re: Re: Re: Re: Re: Mandriva 2007 a MySQL 15.11.2006 | 16:34
              Cibo   Návštevník
              vypisuje: ERROR 2002 (HY000) Can`tconnect to MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (2)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mandriva 2007 a MySQL 15.11.2006 | 19:08
                WlaSaTy   Návštevník
                to ti pise aplikacia ktora sa pripaja na sluzbu MySQL a nie pokus o nastartovanie danej sluzby. Dana sluzba ti nebezi, inac by si mal predsa vytvoreny dany socket. skus si zapnut mandrake control center, najst tam administracia sluzieb a pokus sa nastartovat danu sluzbu. alebo pouzi prikaz ako root v terminali: /etc/rc.d/init.d/mysqld start myslim ze sa to v mandrake startuje takto