configuracia linuxu vseobecne

Sekcia: Konfigurácia 21.11.2006 | 23:45
I   Návštevník
poznate nejaky konfigurator Linuxu najlepsie graficky nieco ako linuxconf ale aktualnejsie, rozsiahlejsie, novsie
    • Re: configuracia linuxu vseobecne 16.11.2006 | 21:35
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      emacs, vi, nano, ... :) staci ich nasmerovat do /etc
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: configuracia linuxu vseobecne 16.11.2006 | 21:37
        |   Návštevník
        pokial viem tak to su textove editory, alebo sa mylim ?
        • Re: Re: Re: configuracia linuxu vseobecne 16.11.2006 | 21:39
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          bingo :)
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: configuracia linuxu vseobecne 16.11.2006 | 21:41
            |   Návštevník
            timto stylom odpovedi nikdy nikoho ani len nenadchnes pre linux ale stale mas sancu
            • Re: Re: Re: Re: Re: configuracia linuxu vseobecne 16.11.2006 | 21:47
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              ja o to nestojim :)
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: configuracia linuxu vseobe 16.11.2006 | 21:53
                |   Návštevník
                a to myslis vazne alebo je to len unix like humor
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: configuracia linuxu vs 16.11.2006 | 21:58
                  Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                  Spravny unixak nepouziva graficke klikatka ;). Ale inac ak pozries Mandrivu, SuSE, Centos\fedora tak vsetky maju klikatka na nastavenie cohokolvek.
                  Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: configuracia linux 16.11.2006 | 22:04
                    WlaSaTy   Návštevník
                    spravny unixak pouziva to, co mu vyhovuje.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: configuracia linux 16.11.2006 | 22:12
                    |   Návštevník
                    Ok, pouzivam gentoo a nastavovanie v configurakoch mi nerobi ziaden problem, ale niekedy by som to jednoducho radsej naklikal
    • Re: configuracia linuxu vseobecne 17.11.2006 | 00:36
      Srigi   Návštevník
      Kces viac preniknut do Linuxu? Cez konfiguraky sa da tiez ist, dalej mozes studovat init skripty, ale ak si lnx novacik, IMHO neoplati sa ist "samouk-ovo". Pouzi literaturu. Najlepsie dokumenty o fungovani Linuxu su podla mna LDP (je aj v cestine), LFS book 6.2 (tiez uz v cestine) a Gentoo hadbook (v cestine). Zozen si to otvor v xpdf v X aj skusaj ONLINE.
      • Re: Re: configuracia linuxu vseobecne 21.11.2006 | 21:36
        Juraj   Návštevník
        LDP by som asi BFU vobec neodporucal, lebo ked zbada tu 1000 stranovu bichlu tak utecie :D Pre zaciatok uplne postaci nejaka ta broura o 40 stranach, ktora bola svojho casu dodavana trebars s RH 6. Mne sa dost osvedzila knizka Administrace systemu Linux od Steva Shaha, co tiez nie je zrovna orezavatko 500str. a je uz trochu out, ale preda len je odlahcenejsia. Na nete sa da tiez najst kopec navodov aj v slovencine, treba len spustit googla...
    • Re: configuracia linuxu vseobecne 21.11.2006 | 21:09
      -   Návštevník
      ziadnym grafickym konfiguratorom sa system neda nakonfigurovat tak kvalitne ako editaciou konfiguracnych suborov v obycajnom textovom editore. niekedy ak nemas cas apod. tak sa moze zist aj nejake konfiguravanie pomocou grafickych klikacich nastrojov (ale skutocne iba v krajnom pripade).
      • Re: Re: configuracia linuxu vseobecne 21.11.2006 | 21:30
        skywaker   Návštevník
        tym by som si nebol taky isty.... ono ide o to ze napr. Mandriva ma ine init scripty nez Fedora a to plati tiez asi o gentoo preto klikaci nastroj ktory je usity na ti ktoru distribuciu nie je na obtiaz skor pomoze ale konfigurovat fstab alebo lilo/grub by som radsej robil rucne aby mi ten tak povediac super klikac nepokazil system .... inac ja bezim na slackware a ten ma super cisty /etc a vsetko najdem v "/var/adm" takze no problemo ... no neviem, fakt neviem kde by som bol v debiane bez dpkg-reconfigure kedze ten ma etc fajne zapratane roznymi hlupostami takze otazka je co je klikaci nastroj a co pomocna textova utilita... teda som za to aby neboli take vyroky typu: vsetko co je klikace je hlupost !!! ja zboznujem Preferencies v Gnome alebo Settings v Xfce .... no co sa da robit vsetko je na nie co a o niecom.....
        • Re: Re: Re: configuracia linuxu vseobecne 21.11.2006 | 23:45
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          > ten ma etc fajne zapratane roznymi hlupostami ze som si nevsimol...
          Debian. apt-get into it…