kubuntu instalacia

Sekcia: Ostatné 18.11.2006 | 13:26
peter   Návštevník
Prosim vas nejde mi nainstalovat kubuntu.nastavenie siete ide,rozdelim aj disky,potom zacne prehladavat balicky (alebo kopirovat?) uz neviem no ale po naslednom restartovani pocitaca by mala nabehnut instalacia a tu zostane stat a je len cierna obrazovka.akokeby tam da take velke rozlisenie ze ho monitor nezvladne.a tymto som skoncil. nema niekto podobnu skusenost? mam AMD Sempron 2.8GHz,MB ASUS A7N8XE-Deluxe,512MB ram,dvd lg 4163b,modem microcom ad2622 (skusal som to aj bez neho),monitor 17palcovy.
    • Re: kubuntu instalacia 17.11.2006 | 15:45
      123   Návštevník
      instalujes to z live cd? Pred napaleni si kontroloval md5sum , ci bolo spravne stiahnute? Pri instalacii si dal kontrolovat obsah cd? Nemas nahodou nejaku exoticku graf.kartu? Modem sa bude dat rozbehat po instalacii , chce to sa s tym modemom trochu pohrat
      • Re: Re: kubuntu instalacia 18.11.2006 | 00:18
        peter   Návštevník
        instaloval som to z live dvd.ale tiez mi nenabehlo - ten isty problem ako pri instalacii.ked dam safe mode tak sa mi dostane po konzolu root.ale tam nic nezistim lebo je nainstalovany len zakladny system. grafiku mam manli gforce4 mx 440 64MB takze uplne bezna:) modem rozbeham potom v pohode.mal som s nim problem aj v inych distrach...je to smejd:) alebo modem?:)) no dost uz.ten problem je aj s ubuntu.no debian mi isiel v pohode.ozaj to dvd je bez chyb.v praci som to z neho nainstaloval cez vmware a vsetko fachci (okrem compiz...:)) ozaj neviem v com moze byt problem.skusim este vypnut firewire zda sa mi ze v pocas nabiehania live dvd mi v konzole (alt+f1)vyhodi na nom nejaku chybu,ale to sa mi iba asi len zdalo:)ale bude to asi nieco s tou grafikou lebo monitor mi akoby vypne (zmeni sa zelene svetielko na oranzove a zostane len cierna obrazovka:). no rad by som to tam nahodil chcem uplne vyhodit windows (alebo ho nechat pod vmware v linuxe keby nahodou nieco bolo treba) ale ked nic tak nic.budem skusat dalej.
        • Re: Re: Re: kubuntu instalacia 18.11.2006 | 13:26
          123   Návštevník
          este zostava vyskusat alternate cd ubuntu (textova instalacia) . Live a alternate cd nie su celkom identicke. (Viem mas live dvd ,ale to by nemal byt problem po rozbehani ubuntu doinstalovat baliky z dvd-cka. Staci ho vlozit do mechaniky a system by sa mal opytat ci to chces pouzit ako zdroj balikov) Este stoji za pokus zakazat acpi , noapic