ubuntu a apple macpro centrino core 2 duo

Sekcia: Hardware a Drivery 21.11.2006 | 17:18
rado   Návštevník
nemate niekto skusenosti s ubuntu na apple macpro? uvazujem nad kupenim nove laptopu a napadla ma aj moznost kupit apple. v instalacnyx cd od ubuntu som videl, ze je moznost xodu aj na apple, ale este som sa nestretol s nikym, kto by to mal. islo by to nainstalovat rovnako lahko ako na bezne pc alebo je tam nejaky rozdiel? dakujem za info.
    • Re: ubuntu a apple macpro centrino core 2 duo 18.11.2006 | 16:09
      david   Návštevník
      ja som rad ze som sa vobec stretol s MacBookPro :) inak skus toto
      • Re: Re: ubuntu a apple macpro centrino core 2 duo 20.11.2006 | 01:03
        rado   Návštevník
        diky za odpoved. pozrel som na to, no vypada to viac zlozito ako na instalacia a fungovanie na beznyx pc. kazdopadne to aspon stalo za rozsirenie obzorov.
        • Re: Re: Re: ubuntu a apple macpro centrino core 2 20.11.2006 | 10:36
          WlaSaTy   Návštevník
          to bude tym, ze apple nema bios ako je zvykom z PC i ked sa uz v dnesnej dobe jedna o intelovu platformu. Instalacia je mozna, ale pre zaciatocnika nebude trivialna, otazkou moze byt dajme tomu klasicky 3d akceleracia a podobne zalezitosti ... ale to len tak strielam. ked som sa snazil nahodit dualboot na mojom minimac tak som sa tiez zapotil. o inych veciach pomlcim, jednalo sa o specifika PPC platformy ci nie je tento pripad.
          • Re: Re: Re: Re: ubuntu a apple macpro centrino cor 21.11.2006 | 16:39
            rado   Návštevník
            presne to som potreboval vediet. kedze sa s linuxom len ucim pracovat a o apple os neviem absolutne nic, tak radsej nebudem riskovat, ze nebudem vediet pohnut s vlastnym pc. mozno sa s tym pohram niekedy neskor, ked budem mat zbytocnyx par tisic, aby som mohol mat apple len na hranie. diky
            • Re: Re: Re: Re: Re: ubuntu a apple macpro centrino 21.11.2006 | 17:18
              WlaSaTy   Návštevník
              ale prd. instalacia macosx bezproblemova, instalacia ubuntu bezproblemova, dual boot potreboval patriciu apple bootstrap ktoru mi nevytvorila instalacia automaticky tak som ju musel (pri dualboote) vytvorit sam. no, a za chvilu tam bolo gentooooooo. len uhadnut nastavenie pre yaboot bolo tazsie ale to sa teba asi tykat nebude, yaboot je boot manager pre ppc mac. to je tak, ked to vidi clovek prvy krat :) mimochodom, macosx je vynikajuci system. ma portovane emerge (rovnako ako jeho brat bsd), takze v tomto sa nebojim. za hovori system a prislusenstvo (a aj cena ked to zratame) a proti: nejedna sa o linux, ale o unix like os zabaleny do perfektneho kabatu :) rozhodnut sa musis sam, predsa len taky stroj ma malo ludi s linuxom a bootcamp je primarne zamerany na wirdos... ale, mozne je vsetko, zavisi od toho, kolko chce clovek investovat (penazi a casu) do hw a sw.
    • Re: ubuntu a apple macpro centrino core 2 duo 23.12.2007 | 21:06
      Avatar zero0x Ubuntu momentalne  Používateľ
      1, kupit si macpro za 60 tacov a dat tam ubuntu je sialene

      2, os x je najlepsi system na svete, nehovorim, ze ubuntu je zle, ale musis si polovicu doprogramovat :)

      3, ked chces ubuntu kup si 2x lacnejsi notebook s rovnakym hardverom.. ale ak mas dost penazi, kupi si radsej mac.. ja si napriklad chcem jedneho dna kupit iMac...