Bootovacia ponuka

Sekcia: Ostatné 22.11.2006 | 19:27
Avatar Dafidko Ubuntu 7.10  Používateľ
Chcem sa spytat ci sa da urobit bootovacia ponuka ak som uz mal nainstalovany Win a teraz som doinstaloval Linux Fedora Core 6. A musim menit HDD ak chcem niektory system bootovat. Ak sa to da tak poprosim podrobnejsi navod lebo som v tom este lama. Thx
    • Re: Bootovacia ponuka 19.11.2006 | 16:10
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Dá. Ak sa nemýlim fedora má zavádzač grub. Bolo by treba do /boot/grub/menu.lst dopísať Windows. Ako máš rozdelený disk? Alebo to máš na viacerých diskoch?
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Re: Bootovacia ponuka 19.11.2006 | 16:12
        Avatar Dafidko Ubuntu 7.10  Používateľ
        ja mam 2 fyzicke HDD. 300GB ten mam rozdeleny na 30 GB a zvysok a tam mam Win + svoje veci a na druhom fyzickom HDD ktory mam 10 GB som nahodil linux.
        • Re: Re: Re: Bootovacia ponuka 19.11.2006 | 16:25
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Aha Daj sem výpi s /boot/grub/menu.lst
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: Re: Re: Re: Bootovacia ponuka 19.11.2006 | 16:46
            Avatar Dafidko Ubuntu 7.10  Používateľ
            # grub.conf generated by anaconda # # Note that you do not have to rerun grub after making changes to this file # NOTICE: You do not have a /boot partition. This means that # all kernel and initrd paths are relative to /, eg. # root (hd0,0) # kernel /boot/vmlinuz-version ro root=/dev/hda1 # initrd /boot/initrd-version.img #boot=/dev/hda default=0 timeout=5 splashimage=(hd0,0)/boot/grub/splash.xpm.gz hiddenmenu password --md5 $1$PveLsXif$8uZGa4LuqJhsf144ACpNd. title Fedora Core (2.6.18-1.2849.fc6) root (hd0,0) kernel /boot/vmlinuz-2.6.18-1.2849.fc6 ro root=LABEL=/1 rhgb quiet initrd /boot/initrd-2.6.18-1.2849.fc6.img
            • Re: Re: Re: Re: Re: Bootovacia ponuka 19.11.2006 | 18:05
              123   Návštevník
              takze si "pohol" s umiesntenim linuxu? Ako prve by som vymazal to hidden menu a ak treba by som sa pohral s tym timeout=5 ak treba. Ja by som to riesil tak ze by som nastartoval z cd (dvd) fedory a pouzil rescue mode a riadil sa tym co sa tam pise. Cize treba pouzit chroot /mnt/sysimage a potom najst grub prikazom: find /boot/grub/stage1 nieco sa vypise napr. (hd1,0) potom nastavit disk kde je fedora aby to odtialto mohlo startovat root (hd1,0) nakoniec nainstalovat grub do mbr (prveho disku) setup (hd0) ak to po prikaze find vypise (sd1,0) tak pouzi pouzi sd namiesto hd. dufam ze to takto bude fungovat
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bootovacia ponuka 19.11.2006 | 19:04
                Avatar Dafidko Ubuntu 7.10  Používateľ
                JJ thx, skusim to zatial dik ak by bol este daky navrh sem s nim.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bootovacia ponuka 19.11.2006 | 19:08
                Avatar Dafidko Ubuntu 7.10  Používateľ
                JJ thx, skusim to zatial dik ak by bol este daky navrh sem s nim.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bootovacia ponuka 21.11.2006 | 23:26
                  Avatar Dafidko Ubuntu 7.10  Používateľ
                  Nechce mi to ist, stale to iste. Asi som zabudol povedat ze ja som pri instalaciii linuxu odpojil tu 300-vku a teraz som ju pripojil ale ako primary slave. :(
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bootovacia ponuka 22.11.2006 | 19:27
                    Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                    Hej. Zrejme pre to to neide. Chýba mu potom zápis v súbore /boot/grub/device.map . Skús tam ten disk dopísať. Ak to nepomôže, hádam by pomohlo preinštalovať grub. grub-install /dev/hda (Ak je ten disk, kde chceš mať zavádzač hda).
                    Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk