nvidia driver na ubuntu 6.10

Sekcia: Hardware a Drivery 20.11.2006 | 23:08
mvrana   Návštevník
prosím ak neikto vie nech mi poradí ako nainstalovat graficky kartu nvidia na ubuntu 6.10 - keď postupuje podla návodov z webu - prekompylujem jadro so stiahnutým programom - tesne potom to ide - ale len do prvého reštartu - potom hlási chybu oknfigurácie xorg.conf a vypne x-server - ešte štiastie že instalator nvidie urobi zalohu xorg.conf - ak s tým má niekto skusenosti prosím poradte mi .......
    • Re: nvidia driver na ubuntu 6.10 20.11.2006 | 14:07
      distefano   Návštevník
      -- prekompilujem--- som zaciatocnik, ale skusim Ti pomoct: Ak instalujes z drivera stiahnuteho zo stranky nvidie, tak ja by som nesiel touto cestou. Ono to vyzaduje trochu viac znalosti. Ak mas pristup na net, tak nainstaluj z repozitarov nvidia-glx, a v xorg.conf zmen nazov z nv na nvidia. Ak si to instaloval z repozitarov, tak musis najprv nainstalovat linux restricted common/modules, inak Ti asi zacne stahovat ine jadro, a potom Ti ho naistaluje. To sa stalo mne.
      • Re: Re: nvidia driver na ubuntu 6.10 20.11.2006 | 21:02
        fathum   Návštevník
        po nainstalovani skus: sudo nvidia-glx-config enable
      • Re: Re: nvidia driver na ubuntu 6.10 20.11.2006 | 23:08
        Avatar mvrana Ubuntu 6.10  Používateľ
        dik uz som to rozbehallllll
    • Re: nvidia driver na ubuntu 6.10 20.11.2006 | 19:45
      baca   Návštevník
      no ja neviem, ale nemal som problem pri postupe z tejto linky: http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu_Edgy#How_to_install_Graphics_Driver_.28NVIDIA.29 Neskor som vyskusal aj beta driver nvidia, ten mi slape tiez bez problemov.