Ako nastavit sietovku?

Sekcia: Hardware a Drivery 27.11.2006 | 19:03
baca   Návštevník
Zdravim neviete niekto ako spojazdnit net v Ubuntu 6.10 cez DHCP? Zadal som aj DNS no aj tak to nenajde ziadnu stranku hoci mi vypisuje niejake prijate - odoslane data.
    • Re: Ako nastavit sietovku? 20.11.2006 | 14:24
      Stranger   Návštevník
      Aky mas net? Jednoducho by to malo ist, ked spustis kcontrol, kliknes na internet a siet, potom sietove nastavenia, potom by si mal vidtiet eth rozhranie, pravym klikom zapnes, vypnes, nakonfigurujes. Ak mas adsl, skus spustit pppoeconf.
      • Re: Re: Ako nastavit sietovku? 20.11.2006 | 15:41
        baca   Návštevník
        nemam ten program kcontrol. a net mam cez LAN. je potrebne zadavat niekam adresu toho DHCP ci si to najde samo a ak ano tak kde?
        • Re: Re: Re: Ako nastavit sietovku? 20.11.2006 | 16:08
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          dhcp funguje "zazracne" same od seba. ked nic nevymyslis stym klikatkom, zameraj sa na /etc/network/interfaces a precitaj si 'man interfaces'
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: Ako nastavit sietovku? 20.11.2006 | 17:28
            Stranger   Návštevník
            Skus editovat /etc/network/interfaces auto lo iface lo inet loopback address 127.0.0.1 netmask 255.0.0.0 iface hci0 inet static iface eth0 inet dhcp auto eth0 Reboot a malo by Ti to ist...
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ako nastavit sietovku? 20.11.2006 | 20:37
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              ziaden reboot netreba
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako nastavit sietovku? 21.11.2006 | 22:50
                baca   Návštevník
                ta sietovka nejde aj tak skusal som aj to nastavenie ktore mi tu odporucate ale aj tak to nejde proste mi nechce stiahnut nestavenia z dhcp hoci tam vkuse stahuje nijake data ked to necham nezat tka to stiahne vpohode aj niekolko mega ale aj tak to nezobrazi ziadnu stranku ani nic
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako nastavit sietovku? 22.11.2006 | 13:51
                  semtex5115   Návštevník
                  skus ping ci funguje na nejaku ip, ak hej tak skontroluj firewol ci nemas bloknuty port 80, skontroluj nadstavenie v prehliadaci. ked ti prima a odosiela pakety tak by to malo ficat
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako nastavit sietovku? 22.11.2006 | 14:51
                  123   Návštevník
                  co mas v etc/resolv.conf ? daj sem vypis - pred zmenou a po zmene ktoru si urobil. inac pozri si toto: https://wiki.ubuntu.com/OverrideDNSServers?highlight=%28dns%29 https://wiki.ubuntu.com/StaticDnsWithDhcp?highlight=%28dns%29
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako nastavit sieto 22.11.2006 | 20:56
                    baca   Návštevník
                    v tam resolv.conf mam adresu DNS servra skusal som to prepisat na adresu DHCP ale bez uspechu.
      • Re: Re: Ako nastavit sietovku? 23.11.2006 | 10:28
        Riso   Návštevník
        Mal som podobny problem, je v starsich theradoch "NETWORK UBUNTU 6.10 CHELLO - K9N Platinum", mal som v ubuntu inu IP pridelenu DHCP ako vo windowsoch. Problem som najprv riesil tak, ze som IP z windowsu dal v Ubuntu a chodilo to. Uplne som to vyriesil restartom modemu, Ubuntu aj Win chodia na internet OK (chello).
    • Re: Ako nastavit sietovku? 22.11.2006 | 15:55
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      dhclient ethX
      • Re: Re: Ako nastavit sietovku? 22.11.2006 | 21:00
        baca   Návštevník
        skusal som aj to ze som tam zadal "dhclient ethO -s a tu som zadal adresu DHCP servra co mi vypisuje vo windowse" vypisalo ze sa to pripaja na port 67 na danej adrese ale potom to po par opakovaniach skoncilo ze neboli prijate ziadne nastavenia
        • Re: Re: Re: Ako nastavit sietovku? 26.11.2006 | 18:35
          fer   Návštevník
          Pokial si dostal na pripojenie uzivatelske meno a heslo, tak si musíš najst nieco ako PPPoe conf-u mna sa to vola v Kanotixe MyPPPoe conf- a tam to meno a heslo vlozit, ináč ta nepripoji. A okrem toho potom treba najst nieco ako Connection, cim vlastne zadávaš ze sa chces pripojit-odpojit.
          • Re: Re: Re: Re: Ako nastavit sietovku? 27.11.2006 | 19:03
            Stranger   Návštevník
            V terminaly napis pppoeconf , nakonfigurujes si tym pripojenie.