prenos zvuku z magnetofonu na pocitac

Sekcia: Hardware a Drivery 24.11.2006 | 13:44
Henry   Návštevník
Ako si mozem prehrat nieco z magnetofonovej kazety na pocitac aby som to potom mohol dat napr. na CD?
    • Re: prenos zvuku z magnetofonu na pocitac 20.11.2006 | 22:10
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      cudna poziadavka ale myslim, ze spravit nasledovne je jednoduche zober sluchatkovy vystup z magnetofonu a fukni ho do line in alebo mic vstupu pocitaca. pusti kazetu, nahraj wav/mp3 a je
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
      • Re: Re: prenos zvuku z magnetofonu na pocitac 20.11.2006 | 22:17
        Henry   Návštevník
        Tiez ma to napadlo, len som nevedel ci mozem sluchatkovy vystup dat do line in vstupu pocitaca, preto som dal otazku sem ci s tym niekto nema skusenosti.
        • Re: Re: Re: prenos zvuku z magnetofonu na pocitac 20.11.2006 | 23:02
          Avatar chembro   Používateľ
          jj treba jeden koniec kabla zasunut do sluchatkoveho vystupu a druhy koniec do line in , potom sa uz len pohrat s nastavenim alsamixeru aby nebolo pocut prilis silne praskanie. Nakoniec vycistis nahravku v Rezounde alebo Audacity
          • Re: Re: Re: Re: prenos zvuku z magnetofonu na poci 20.11.2006 | 23:32
            Henry   Návštevník
            Mam kabel AL330: http://www.bandridge.nl/?act=productsub&type=58297&sub=58297&lang=en&css=audio Pojde to s takym niecim v poriadku?
            • Re: Re: Re: Re: Re: prenos zvuku z magnetofonu na 20.11.2006 | 23:37
              Henry   Návštevník
              Sorry, udeklo mi adresu, tu je ina: http://bandridge.mironet.cz/kabel-jack-35--bandridge--al330+dp45223/
        • Re: Re: Re: prenos zvuku z magnetofonu na pocitac 20.11.2006 | 23:02
          Avatar M@trixX Mandriva 2007.1  Používateľ
          Hej, mozes, nevidim ziaden problem.
        • Re: Re: Re: prenos zvuku z magnetofonu na pocitac 24.11.2006 | 11:59
          Avatar MMarek mandriva AMD64  Používateľ
          Mozes kludne :-) , na nahravanie zvuku doporucujem program Ardour. Skoro profesionalny soft. Vela moznosti.Moznost nahravat viac tackov a nasledne mix.... atd. Na mp3kodovanie sa nehodi ale na wav > mp3 mozes pouzit hocico. caf
    • Re: prenos zvuku z magnetofonu na pocitac 24.11.2006 | 13:44
      WlaSaTy   Návštevník
      samozrejme, kedysi som cital nejaky clanok ktory rozoberal pouzitie roznych nastrojov vyuzitelnych na nahravanie z kazety alebo platne. nebolo to zrovna toto ale verim ze si najdes co potrebujes. len si tak matne spominam ze tam rozoberali bezny program ktory nahral zvuk zo zvukovky, druhy co ho "odsumil", treti co ho rozsekal na pesnicky a posledny co to potom v pripade potreby previedol na iny format (mp3/ogg/.../mozno aj ape) ten treti program moze pomoct pri prevode audio zbierky, ale vzhladom na kvalitu danej reprodukcie (pokial nebola pouzita kvalitna aparatura) to ajtak clovek spoji s druhym a pocas odsumovania to porozdeluje.