nvidia ci ati?

Sekcia: Hardware a Drivery 23.11.2006 | 18:23
sta   Návštevník
ahoj, idem kupovat novy comp, postaveny na c2d a rozhodujem sa pre videokartu, po nainstalovani chcem vyskusat linux (suse, mandriva, kubuntu), otazka je ci lepsia nvidia ci Ati pod linuxom?, viem ze pred rokom dvoma jednoznacne nvidia, ale ako je to dnes s drivermi? uvazujem asi o 7600GS(pasivne chladena) alebo podobnej, ozaj a ako do toho zapada 3d prostredie? do buducna bude lepsie ati ci nvidia? dakujem
    • Re: nvidia ci ati? 22.11.2006 | 11:24
      sta   Návštevník
      ozaj som zabudol, takze robim tazky multitasking, typicky otvorenych min. 5 aplikacii, dalsich 10 okien v opere, office apod, nehram hry - nikdy, video len pozeram, nekodujem, sem tam ripnem cd or dvd, takze hlavne dobre 2d, 3d len pre efekt a buducnost..... tiez instalacia driverov moze byt problem, skusal som v minulosti a aj ked som siel podla navodu, vzdy sa nieco stalo, takze mi to moc neslo.... aby som nemal problem dakujem za kazdu radu a nazor
      • Re: Re: nvidia ci ati? 22.11.2006 | 18:32
        Srigi   Návštevník
        nVidia, ma lepsie ovladace. Sice v tom poslednom bol nejaky bezpecnostny problem, ale radsej potencialny bez. problem ako nefunkcna 3D acc. ATI drivery stale nemaju podporu pre compozite WM. Ale ATI je zase vyhodnejsia v pomere cena/vykon, novy Radeon X1950 vs. GF7900GS (rovnaka cena, uplne iny vykon). No ale ATI sa bude asi teraz zapodievat pi******mi ako ATI + AMD, CPU + GPU, myslim, ze na vyvoj lnx driverom nebudu mat cas.
    • Re: nvidia ci ati? 23.11.2006 | 10:31
      Riso   Návštevník
      Znami, ktori maju ATI, maju len same problemy s rozchodenim na Linuxe. ATI neodporucam.
      • Re: Re: nvidia ci ati? 23.11.2006 | 15:12
        Yksi   Návštevník
        mam ATI Radeon X800 GTO a FC6 fakci uplne v pohode aj s 3D prostredim , na druhom kompe mam NVIDIA Geforce FX 5600 a slape tiez v pohode. Tak si vyber... :-D
    • Re: nvidia ci ati? 23.11.2006 | 17:25
      qwertz   Návštevník
      ja bych byl jednoznacne pro nvidia, nikdy jsem ani jinou nemel (takze snad trochu jednostranne) ale ovladace nainstalujes v pohode, kdyz tak poradime , mimochodem mam taky zalusk na 7600gs (kvuli lcd) ta moje stara karta (GF5200) nema dvi vystup a nevim jestli by zvladla rozliseni 1600x1200 :)
      • Re: Re: nvidia ci ati? 23.11.2006 | 18:08
        rooter   Návštevník
        nvidia
      • Re: Re: nvidia ci ati? 23.11.2006 | 18:23
        qwertz   Návštevník
        jo jeste pokud jsi mel problem s instalaci koukni na http://nvidia.php5.cz/ v mnohem Ti to muze pomoci