GRUB - pravidelná téma

Sekcia: Konfigurácia 24.11.2006 | 01:43
sam12   Návštevník
Ahoj, mám tu problém, že som si nainštaloval Fedoru 6 namiesto Mandrivy 2006 kde mi bootovanie fungovalo bezproblémov... teraz je to v stave, že GRUB som zapísal na MBR a pri spúštaní vyhodí Error 15... čo s tým?
    • Re: GRUB - pravidelná téma 23.11.2006 | 13:04
      sam   Návštevník
      predtým než by do toho niekto začal rýpať, hľadal som riešenie vo fóre už 3 dni
      • Re: Re: GRUB - pravidelná téma 23.11.2006 | 14:13
        Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
        No, nepomozem ti (zatial) ale preco by som si neprihrial svoju polievocku... Onoho casu som dostal genialny napad (http://www.linuxos.sk/zobraz_prispevok.php?forumid=42166) ako tieto problemy vyriesit. Za cca mesiac a pol (vratane prejdenia hry Big Game Hunter 2006) som to nejak spravil. Dal som to na web a odvtedy som do toho nesahol (1.11.2006). Je to BETA verzia takze vsetko tak nejak ide, len to finalne zapisovanie grubu na disk sa nespravi (preistotu, navyse s grubom velmi nerobim, mne bootovanie ide a bol by som rad aby to tak ostalo ;) Subor grub.conf to uz tusim vie vygenerovat. Ak by mal niekto zaujem zapojit sa do vyvoja, budem rad. Najdete to tu: http://vdl.halicky.sk/bird/index-sk.html dvh
    • Re: GRUB - pravidelná téma 23.11.2006 | 14:09
      Riso   Návštevník
    • Re: GRUB - pravidelná téma 23.11.2006 | 14:10
      Riso   Návštevník
      http://www.linuxquestions.org/questions/showthread.php?t=429075
    • Re: GRUB - pravidelná téma 23.11.2006 | 15:00
      ---   Návštevník
      Fedora to je kapitola sama o sebe, s grubom som mal podobne problemy (error 17) a pomohlo pri instalacii pouzit volbu Force LBA32 "On a few systems, Fedora Core may not configure the disk drive geometry for large disks correctly because of limitations within the BIOS. To work around this problem, mark the Force LBA32 check box" Ak je to aj tvoj pripad tak to preinstaluj.
      • Re: Re: GRUB - pravidelnĂĄ tĂŠma 23.11.2006 | 16:19
        Riso   Návštevník
        Fedor core 6 mi isiel super, pokym som nechcel znovu nabootovat do windows. Fedora mi pri instalacii ukazala iba 2. hdd, na ktory som ju instaloval. Zlikvidovala mi 1. hdd, nedokazal som z neho ani zachranit subory, skopiroval mi totiz nastavenie particii z 2. hdd na prvy (nasiel nejaky zaznam o raide asi, lebo kedysi som mal tie 2 disky v RAID0). Nastastie som nemal kriticke data na 1. hdd, iba vela GB suborov z internetu, ktore sa daju stiahnut. Fotky, prace atd.
      • Re: Re: GRUB - pravidelnĂĄ tĂŠma 23.11.2006 | 16:36
        Riso   Návštevník
        . . . boli na 2. hdd.
        • Re: Re: Re: GRUB - pravidelnĂĄ tĂŠma 24.11.2006 | 01:43
          sam12   Návštevník
          Diky, problem sa mi podarilo medzicasom vyriesit... nepytajte sa ma ako ale cez program Super Grub Disk som si spustil GRUB. Nic tam neslo, ani win a fedora.... tak som prepisoval prikazy az kym som neprepisal root(hd1,0) na hd0... vtedy sa mi rozbehol linux... Potom podla prispevkov na nete nahodil nejake riadky pre windows... nieco s map 0x81 0x80 a tak... ked tomu nechapete tak verte tomu ze ani ja prilis, cize asi tak...