disketa

Sekcia: Hardware a Drivery 30.11.2006 | 19:18
Martin   Návštevník
Minulý týždeň som si nainštaloval Mandrivu Free 2007. Síce funguje celkom dobre, ale nedokáže pracovať s disketou. Preklikal som všetko čo sa dalo, ale nenašiel som nič, čo by dokázalo prečítať disketu. Som taký blbý a neschopný, alebo v tomto OS naozaj chýba možnosť práce s disketou? Alebo si treba ešte niečo dodatočne stiahnuť? S CDčkami nemá problém. Ďakujem...
    • Re: disketa 24.11.2006 | 11:26
      WlaSaTy   Návštevník
      skusal si ju pripojit manualne? obycajne diskety totizto nemali funkcionalitu informovanie o vlozeni noveho media takze sa neotvorilo nove okienko. mount /dev/fd0 /mnt/removable
      • Re: Re: disketa 24.11.2006 | 14:25
        ---   Návštevník
        a ten adresar removable musi existovat
        • Re: Re: Re: disketa 24.11.2006 | 15:31
          Avatar marián Fedora,Vector,Slack  Používateľ
          a robit to ako root
    • Re: disketa 24.11.2006 | 20:27
      Martin   Návštevník
      Ďakujem, skúsim. To viete, som BFU a toto je moja prvá skúsenosť s používaním Linuxu, nie som ešte ani len začiatočník :)
    • Re: disketa 30.11.2006 | 19:18
      Martin   Návštevník
      S disketou sa to napokon vyriešilo tak, že som si ako správny BFU-klikač pozval toho chlapca, ktorý mi Mandrivu inštaloval a on ma naučil otvárať diskety. Vstúpiť do "domovského priečinku", dvakrát sa prekliknúť "hore", kliknúť na "mnt" a tam na "floppy". Keď som si súbory z diskety stiahol do počítača, v názvoch boli miesto diakritiky štvorčeky a súbory sa nedali otvoriť, vraj také neexistujú. Nepodarilo sa to preprogramovať a napokon som intuitívne klikol na názov pravým tlačidlom myši - a ono sa to dalo vo Writeri premenovať a následne bez najmenších ťažkostí otvoriť. Len toľko som chcel...