spustenie WIfi v Ubuntu 6.10 na notbooku

Sekcia: Konfigurácia 02.12.2006 | 00:19
Cvaldo   Návštevník
Caute Neviete mi poradit ako s aktivnit wifinu na laptoope v UBUNTU 6.10.Uz som si aj naistaloval Kwifi managera a wifi-radar. Vopred dik
    • Re: spustenie WIfi v Ubuntu 6.10 na notbooku 26.11.2006 | 15:51
      ←   Návštevník
      Napis viac...Co to je za wifikartu, ci je aktivna=nainstalovana a pod.
      • Re: Re: spustenie WIfi v Ubuntu 6.10 na notbooku 26.11.2006 | 18:02
        Srigi   Návštevník
        Netreba ziadny soft. Pohladaj v hlavnom menu "sparavovat/siete" [administration/network]. Tu si svoj WiFi adapter zapni.
      • Re: Re: spustenie WIfi v Ubuntu 6.10 na notbooku 26.11.2006 | 20:14
        Cvaldo   Návštevník
        je zabudova v laptope vo win xp krasne bezi ale asi ja nieco zle robim a neviem co to moze byt
        • Re: Re: Re: spustenie WIfi v Ubuntu 6.10 na notboo 26.11.2006 | 21:33
          distefano   Návštevník
          Musis naozaj povedat, o aku kartu ide... Ja mam v notebooku chipset broadcom 4311 a ten vo win ide, ale v linuxe len pod ndiswrapper-om. intel tusim 3965 ide bez problemov. Teda najprv typ karty a chipset. U mna napr.: karta dell 1390 a chipset BroadCom 4311. potom pojdeme dalej
          • Re: Re: Re: Re: spustenie WIfi v Ubuntu 6.10 na no 27.11.2006 | 13:55
            Cvaldo   Návštevník
            Cauko Typ karty je Gemtek 802.11b/g Wireless LAN a pri lanke je VIA VT 6103L takze mam chipset VIA VN800 / VIA 8237R vopred dik
            • Re: Re: Re: Re: Re: spustenie WIfi v Ubuntu 6.10 n 27.11.2006 | 15:30
              distefano   Návštevník
              takze Ti ju asi nerozpoznalo pri instalacii. Ja som to urobil takto(mozno je aj iny sposob): 1. vyhodit (vykomentovat) driver, ak nejaky je, v Blacklist /etc/blacklist 2. nainstalovat win driver cez ndiswrapper ( ndiswrapper stiahnut, skompilovat, nainstalovat) 3. zaviest modul ndiswrapper -m - vytvori alias pre start
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: spustenie WIfi v Ubuntu 6. 30.11.2006 | 17:41
                Cvaldo   Návštevník
                Cau nevies mi to polopatisticky povedat tak trochu nerozumiem tvojej reci. ..................som zaciatocnik Vopred dik
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: spustenie WIfi v Ubunt 01.12.2006 | 09:47
                  distefano   Návštevník
                  1. musis mat windowsacke drivre .sys .inf pre kartu. 2. stiahnes ndiswrapper, rozbalis, a podla navodu ( je v tom baliku) : sudo make uninstall /odinstaluje staru verziu sudo make sudo make install 3. chod do adresara, kde mas win drivre 4. ndiswrapper -i xxx.inf 5. v subore /etc/blacklist pridas riadok ako: # causes driver conflicts with ndiswrapper blacklist bcm43xx tento je pre moju kartu a cipset bcm43xx svoj driver ziskas prikazom lsmod alebo lspci alebo na webe, skus pohladat. 6. ndiswrapper -m // zavedie modul, startovat sa bude pri boot-ovani Dufam, ze som neurobil chybu....Ak ano, mozno ma niekto opravi.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: spustenie WIfi v U 02.12.2006 | 00:19
                    ferjo   Návštevník
                    Ndiswrapper asi uz v Ubuntu je, takze stahovat a instalovat ho netreba...iba nakonfigurovat, teda natiahnut don win. driver