file system v súbore na fat32

Sekcia: Konfigurácia 25.11.2006 | 19:37
Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
Zdravým všetkých linuxákov chcem sa spýtať na takúto vec a nezáleží mi na tom či je to hlúposť alebo že sa to nepoužíva, proste to potrebujem spravit a tak vás prosím o radu: viem že swap môže aj v linuxe existovať ako súbor na nejakej partícii - vo vnútri swap súboru sú swapované dáta aj zo všetkými linuxovými právami. potrbujem nasledovné: na FAT32 potrebujem súbor tento súbor mountnem do /mnt/moj_subor a bude prýstupný na čítanie aj zápis - bude sa dať normálňe prehliadať v konquerore a "tváriť sa akože nič sa nedeje" vo vnútri súboru bude "akože" file systém ktorý podporuje linuxové práva, symlinky atď... tento súbor sa bude zväčšovať čím viac dát v ňom bude (samozrejme nesmie prekročiť limit fat32 - cca 4GB na 1 súbor). viem že niečo také sa dá - len to neviem spraviť poraďťe mi prosím ako na to. ďakujem tomolc
tomolc
    • Re: file system v súbore na fat32 24.11.2006 | 23:45
      WlaSaTy   Návštevník
      http://deb.riseup.net/storage/encryption/dmcrypt/#encrypted_loopback
      • Re: Re: file system v súbore na fat32 25.11.2006 | 01:37
        Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
        ďakujem préčítal som si to ale mám niekolko otázok - som toťiž začiatočník (a neviem moc dobre anglicky): 1 musí byť šifrovaný? - ja totiž nepotrbujem žiadne šifrovanie - nič také dvoležité tam nebude. 2 bude sa jeho velkosť dynamický meniť? a môžem použiť aj dva súbory - pkus1, pokus2 3 ked to spravím takto bude to ok? : najprv vyrobim subor: # dd if=/dev/urandom of=/mnt/sdb2/moj_file bs=1M count=100 # losetup /dev/loop0 /mnt/sdb2/moj_file spravim tam ext3 # mkfs.ext3 /dev/mapper/mycrypt - toto neviem lebo ja ho nechcem sifrovany a nakoniec ho mountnem - tomu mycrypt nerozumiem # mount /dev/mapper/mycrypt /mnt/sdb2/moj_file a pirpajať ho chcem len obcas takže použijem tento skrypt a on ho pripoi na R-W #!/bin/sh losetup /dev/loop0 /mnt/sdb2/moj_file mount /dev/mapper/mycrypt /mnt/sekret - zas nechapem You can add something like the following to your /etc/fstab: # /dev/mapper/mycrypt /mnt/sekret ext3 noauto,noatime 0 0 to možem vynechať nie? sak ja nechcem aby sa automaticky pripájal.... ďakujem tomolc
        tomolc
        • Re: Re: Re: file system v súbore na fat32 25.11.2006 | 12:24
          WlaSaTy   Návštevník
          1) zavisi od teba ci chces bezpecne schovane data (i ked neodolne voci strate) alebo len pohodlne prenasat svoje projekty 2) v ziadnom pripade, skus sa zamysliet ci narastaju aj harddisky. 3) ak nechces ryptovat (co zjavne nechces), tak vynechaj tie kryptosetupy a ostane ti len vytvorenie, nastavenie loopback a propojenie (odpojenie a popripade zrusenie loopback). parametre si uz dosadis ked si vsimnes co chces s ktorym suborom robit. ps.: ak nechces kryptovat a zaroven nechces vykonavat krok s losetup, tak si pozri parameter loop prikazu mount.
          • Re: Re: Re: Re: file system v súbore na fat32 25.11.2006 | 13:33
            Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
            dikes pozrem to a napišem, či sa mi to podarilo
            tomolc
            • Re: Re: Re: Re: Re: file system v súbore na fat32 25.11.2006 | 19:37
              Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
              ok skusil som to aide mi to (pomohol mi aj kamoš) ďakujem tomolc
              tomolc