Frekvencia Monitora

Sekcia: Konfigurácia 25.11.2006 | 16:27
matesso   Návštevník
Caf Chlopi Neviete nahodou ako sa nastavuje frekvencia monitora, bohuzial mam este CRT v Mandirve 2007 free ? Nenasiel som priblizny typ monitora a je tam iba nastavenie 1024 * 768 na 70 HZ, ja mam aj 100 HZ Je tam aj volajake vlastne nastavenie, horizontalnej a vertikalnej, ale tomu ja moc nerozumiem. Ak viete tak napiste. Dakujem, Inak prijemny Weekend.
    • Re: Frekvencia Monitora 25.11.2006 | 15:35
      slackware   Návštevník
      /etc/X11/xorg.conf (edituj jako root) ale nejprve si ho zalohuj ..pokud to delas poprve , pro pripadnou obnovu , je tam "section monitor" tam je horyzont. a vertikal. frekvence tu si uprav podle sveho monitoru , pak treba ve "screen section " muzes dopsat sve rozliseni (nebo nechat jen jedine ktere Ti vyhovuje) Mozna , ze bude taky nutne doinstalovat ovladac grafiky ..
      • Re: Re: Frekvencia Monitora 25.11.2006 | 15:42
        matesso   Návštevník
        Ved prave to nikde na monitore neviem najst ake je to horizontalne a vertikalne. Neviete nahodou kde by som to mohol, nekde najst. Tie ostatne nastavenia sa daju robit aj v hlavnom paneli nastaveni.
        • Re: Re: Re: Frekvencia Monitora 25.11.2006 | 15:50
          ---   Návštevník
          aky je to presne model? hladaj na internete ,ked nemas k nemu papiere
      • Re: Re: Frekvencia Monitora 25.11.2006 | 16:23
        mark   Návštevník
        Tu je link na nastavenie kadecoho vratane frekvencie a rozlisenia monitora v Ubuntu. Ja som takto nastavoval oboje v Ubuntu a plne to funguje. Snad to pojde aj v Mandrive.
        • Re: Re: Re: Frekvencia Monitora 25.11.2006 | 16:27
          mark   Návštevník
          Tu je..... http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?id=4153