direct rendering no

Sekcia: Hardware a Drivery 01.12.2006 | 14:23
majo984   Návštevník
v systeme som zistil ze mam "direct rendering no" co to vlastne znamena pre linux? driver na akceleraciu grafickej karty mam nainstalovany... je to nejaka podstatna vec pre grafiku? prosim vysvetlite mi na co a co vlastne je ten direct rendering v linuxe...
    • Re: direct rendering no 25.11.2006 | 17:30
      jj   Návštevník
      tak je zrejme ze 3D nefunguje ake je to distro?
      • Re: Re: direct rendering no 25.11.2006 | 17:34
        majo984   Návštevník
        mandriva 2007 free dokonca aj cedega vypise ze direct rendering no ale open gl akceleracia yes...
        • Re: Re: Re: direct rendering no 25.11.2006 | 17:38
          majo984   Návštevník
          aby som nezabudol, je to 64bit...
    • Re: direct rendering no 29.11.2006 | 21:39
      REONxsp   Návštevník
      Rozdiel v direct a indirect renderingu spociva hlavne v tom, ze direct rendering nepotrebuje X server na rozdiel od indirect renderingu, ktory X server potrebuje (funguje cez neho). Zavisi to od architektury ovladacov. Napr. AIGLX je indirect rendering (Accelerated indirect GLX). Napis, ci Ti idu 3d akcelerovane hry (Quake2.3.4, Doom 3...) a ak ano, potom Ta to nemusi trapit. Aku mas graficku kartu a distribuciu? Napr. ak pouzivas Compiz/Beryl na 3D desktop, vseobecne sa odporuca pouzivat AIGLX, aj ked ja mam pocit, ze cez GLX mi funguje lepsie... To moze byt ale relativne.
    • Re: direct rendering no 29.11.2006 | 22:09
      REONxsp   Návštevník
      Ak mas nVidia kartu a pouzivas BETA ovladace od nVidie (9742), 3d akceleracia Ti pod Cedegou ani pod Wine pravdepodobne nepojde. Je to oficialny bug. Ja pouzivam 9625 (BETA) a funguje mi vsetko (3D hry, 3D desktop...). v GLXINFO mam direct rendering: Yes. Pozri sa v ./etc/X11 do xorg.conf, ci tam mas vratane vsetkeho :-) v jednotlivych sekciach aj toto: Section "ServerLayout" Option "AIGLX" "true" Section "Module" Load "glx" Section "Device" Driver "nvidia" Section "Screen" Option "AddARGBGLXVisuals" "true" Option "AllowGLXWithComposite" "true" Section "Extensions" Option "Composite" "enable"
      • Re: Re: direct rendering no 01.12.2006 | 14:23
        UBUNTU   Návštevník
        no i ja mam taky problem v ubuntu... dam skontrolovat ci boli ovladace spravne nainstalovanie pomocou prikazu DISPLAY=:0.0 glxinfo |grep rendering a vypise mi direct rendering no ... ako mam to opravit ? distro UBUNTU .. grafickka GeForce 6600 vopred dik