Velký problém

Sekcia: Ostatné 07.04.2005 | 10:47
ims   Návštevník
Zdravim. Vcera som si nainstaloval Mandrake 10.1 a mam obrovsky problem, pretoze z nicoho nic mi nejdu pustit programy pre pracu s balikmi. Pri spustani napise, ze program spusta ale po chvilke ho jednoducho vypne a program sa vobec nespusti, v com moze byt problem?
    • Re: Velký problém 04.04.2005 | 14:58
      Martin   Návštevník
      Skúsil si to spúšťať ako root. Možno treba dať práva na spúšťanie aj obyčajným používateľom.
      • Re: Re: Velký problém 04.04.2005 | 15:04
        ims   Návštevník
        no ale ono to islo a zrazu to nejde, takze to nebude v pravach. Ono to ani nenapise ziadnu hlasku, jednoducho sa to pusta a po chvilke spustanie zmizne a nic sa nedeje
      • Re: Re: Velký problém 04.04.2005 | 15:23
        Avatar sucho ubuntu, *bsd aj winxp :D  Používateľ
        ked pustas mdk instalator v kde, helo roota si pyta samo, launcher je totiz napisany s --root alebo tak dako, mne sa to na mdk tiez obcas stalo ale myslim ze to bolo obvykle tym ze ostal ten proces visiet odminula, takze ho treba killnut, resp. ak nevies ako, skus restart... alebo ani po novom nastartovani to nejde? ked ani vtedy, skus pustit z prikazoveho riadku ako root "gurpmi" ze co vypise
    • Re: Velký problém 04.04.2005 | 16:09
      sekyt   Návštevník
      Pusť program třeba pro instalaci balíčků jako root v terminálu : # rpmdrake a uvidíš, co to do té konzole napíše za hlášku.
      • Re: Re: Velký problém 04.04.2005 | 19:46
        ims   Návštevník
        Ked zadam gurpmi ta mi vypise toto: Can't locate URPM.pm in @INC (@INC contains: /usr/lib/perl5/5.8.6/i386-linux /usr/lib/perl5/5.8.6 /usr/lib/perl5/site_perl/5.8.6/i386-linux /usr/lib/perl5/site_perl/5.8.6 /usr/lib/perl5/site_perl /usr/lib/perl5/vendor_perl/5.8.6/i386-linux /usr/lib/perl5/vendor_perl/5.8.6 /usr/lib/perl5/vendor_perl/5.8.5 /usr/lib/perl5/vendor_perl/5.8.4 /usr/lib/perl5/vendor_perl/5.8.3 /usr/lib/perl5/vendor_perl/5.8.1 /usr/lib/perl5/vendor_perl .) at /usr/lib/perl5/vendor_perl/5.8.5/urpm.pm line 16. BEGIN failed--compilation aborted at /usr/lib/perl5/vendor_perl/5.8.5/urpm.pm line 16. Compilation failed in require at /usr/sbin/urpmi line 22. BEGIN failed--compilation aborted at /usr/sbin/urpmi line 22. a ked zadam v terminali ako root rmpdrake, tak vypise toto: Segmentation fault Prosim poradte
        • Re: Re: Re: Velký problém 04.04.2005 | 22:52
          Avatar sucho ubuntu, *bsd aj winxp :D  Používateľ
          fuuha to vyzera skaredo:) afaik urpmi su vlastne perl skripty ktore pracuju s rpm, takze rozbity perl nie je dobra vyhliadka... sorry, ale zatial ma volako nic nenapada, ak by som daco vyhutal predtym ako dakto poradi, skoro to sem napisem ;)
        • Re: Re: Re: Velký problém 04.04.2005 | 23:56
          sekyt   Návštevník
          Hmm, tak to ti taky neporadím, zas tak dobrej nejsem. Něco málo je ale tady a taky tady. Že by Cooker ?
    • Re: Velký problém 05.04.2005 | 16:07
      ims   Návštevník
      No ved a preco mi to vlastne nefunguje? Ved ten mandrake bol cerstvy, tak preco taka zasadna chyba. Teraz ma to normalne nastvalo...
      • Re: Re: Velký problém 05.04.2005 | 23:17
        sekyt   Návštevník
        Není to sice moc košer, ale třeba zkusit mdk updatovat z instalačního cd ? A fakt si tam nic neinstalil odjinud, než z cd ?
        • Re: Re: Re: Velký problém 06.04.2005 | 02:37
          ims   Návštevník
          instaloval som tam myslim nejake balicky, ktore neboli priamo z cd, ale myslim, ze to bola len java j2sdk, ale aj tak mi to moze takto poskodit nejaky balik, ktory nie je z priamo z install cd?
          • Re: Re: Re: Re: Velký problém 07.04.2005 | 00:37
            Avatar Marián Ščerbák   Používateľ
            No, neviem, neviem, ci sa vyhnete reinstalacii ... Mna by vsak skor zaujimalo to, co napisal Martin: ako casto ste sa prihlasovali ako root?
        • Re: Re: Re: Velký problém 07.04.2005 | 10:47
          sekyt   Návštevník
          No právě jestli ten balíček javy (nebo ty ostatní mimo cd) nebyl třeba z Cookera, nepřepsalo ti to něco v perlu, no a on se ti pak nedoto (však víš). Není pravděpodobně moc dobrý kombinovat balíčky Contrib a Cooker. Prostě si tím rozhodíš závislosti a on ti potom některý program nemusí jet (předpokládám, na mdk jsem různé verze nekombinoval, takže nemám osobní zkušenost a nerad bych plácal blbosti - stalo se mi to jen na debianu stable vs. unstable). Takže asi jak radili na abclinuxu - buď celej perl udělat z cookera, nebo přeinstalovat.