loopback a dinamická velkosť "loop" súboru

Sekcia: Konfigurácia 26.11.2006 | 18:51
Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
Zdravím (opäť :) V otázke nišie (file system v súbore na fat32) sme vyriešili ako sa robý loopback. teraz sa chcem spýtať či niekto náhodou nievie či sa dá nastaviť (vyrobyť) tak aby sa jeho veľkosť menila pdla dát ktoré su v ňom - čiže dinamicky. niečo ako swap vo windowse. ďakujem tomolc
tomolc
    • Re: loopback a dinamická velkosť 25.11.2006 | 21:52
      Avatar chembro   Používateľ
      omg, tvoje hrubky, normalne na zaplakanie. Ludia by si mohli kontrolovat co napisali, pred pridanim prispevku.
      • Re: Re: loopback a dinamická velkosť 25.11.2006 | 22:14
        Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
        omg - ludia by si mohli rozmysleť ako budú reagovať na prízpevok. toťiž nájdu sa aj ludia ktorý za toto nemôžu (aj keď sa snažím), ale to tu nebudeme rozoberať. to je totiž moja súkromná vec. Nabudúce by som ocenil zdržať sa trápnch komentárov ďakujem tomolc
        tomolc
        • Re: Re: Re: loopback a dinamická velkosť 25.11.2006 | 22:28
          Avatar chembro   Používateľ
          vacsina si zial za to moze sama...a rozoznat to, kto ano a kto nie sa neda
        • Re: Re: Re: loopback a dinamická velkosť 25.11.2006 | 22:56
          WlaSaTy   Návštevník
          : omg - ludia by si mohli rozmysleť ako budú reagovať na prízpevok. v prispevku si sa na to pital v bode dva, uz si sa nad tym zamyslel?
          • Re: Re: Re: Re: loopback a dinamická velkosť 26.11.2006 | 01:27
            Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
            to je pravda ale Vaša odpoveď "v ziadnom pripade, skus sa zamysliet ci narastaju aj harddisky" neznie presvedčivo. v reakcii nišie jose píše že to nieje možné a jeho vysvetleniu ako tak chápem - ale dodáva že sa môže mýliť. ako sa v tom mám zorientovať? hladal som aj na abclinuxu ale moc som neuspel (možno som to ale prehliadol). tomolc
            tomolc
            • Re: Re: Re: Re: Re: loopback a dinamická velkosť 26.11.2006 | 12:48
              WlaSaTy   Návštevník
              ak moja odpoved neznie presvedcivo, tak si nastuduj nieco o blokovych zariadeniach. loopback emuluje harddisk alebo jeho oblast. no a viel uz niekto dynamicky sa zvecsujuci harddisk alebo jeho oblast? ps.: otazka bola ako "automticky" zvecsovat subor pouzity cez loopback ako virtualny disk s suborovym systemom zvladajucim unixove atributy ... manualne je to mozne, zvecsit subor sa da bez problemu a tak isto aj rozsirit suborovy system, ale vyzaduje to (polo) manualny zasah a docasne odpojenie daneho suboru. viem, ze to nie je problem, ale otazka bola postavena inak.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: loopback a dinamická velko 26.11.2006 | 18:51
                Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
                ok tak uz mi je to jasne ďakujem tomolc
                tomolc
    • Re: loopback a dinamická velkosť 26.11.2006 | 00:42
      jose   Návštevník
      imho to už z princípu možné nie je. systém (jadro) sa totiž díva na loopback ako na logický adresný priestor (filesystém) a nie ako na fyzické zariadenie - a teda online zmena nie je možná. ale berte to len ako môj osobný názor, môžem sa mýliť. -- jose