How to compile?

Sekcia: Programovanie 26.11.2006 | 09:09
skywaker   Návštevník
Chcel by som skompilovat do Xfce4 panelu plugin ale neviem ako na to - zatial sa len ucim... nasiel som test plugin ale neviem ako urobit makefile please, pomozte .... tu su subory> http://skywaker.7crows.net/ftp/Xdesktop/
    • Re: How to compile? 26.11.2006 | 00:33
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      zvycajen tam byva README alebo INSTALL subor. taktiez na vytvorenie potrebnych makefilov sluzi skript configure: ./configure
      • Re: Re: How to compile? 26.11.2006 | 02:42
        Srigi   Návštevník
        Rozbal archiv, prejdi do vytvoreneho addr a napis: ./configure --help | less Funguje to na 95% SW. Vypise Ti to mozne volby, ktore kces pozapinat-povypinat. Napr. pri MPlayeri zapnes GUI pre X ppmocou: ./configure --enable-gui Pozapisuj si co kces pozapinat a spusti ./configure znova s vybranymi volbami. Ak kces este pouzit optimalizaciu pre moderne CPU, vyexportuj si premennu s tymito options: export CFLAGS="-march=pentium4 -mfpmath=sse -msse2 -O3 -pipe -s -fomit-frame-pointer" Potom spusti ./configure s vybranymi volbami, opat ako priklad MPlayer: ./configure --prefix=/usr/local \ --enable-gui \ --disable-mencoder \ --disable-ip6 \ atd atd .. Ked to prebehne bez chyby (chyby vznikaju koli zavislostiam, napr. chybajuca kniznica-lib), spusti samotnu kompilaciu: make Ak je to velky projekt, zbehni si na kavu a pod. No a novy program si uz iba nainstaluj: make install alebo lepsie: checkinstall
        • Re: Re: Re: How to compile? 26.11.2006 | 02:47
          Srigi   Návštevník
          Heh mala oprava. Forum odrezalo dolezite znaky. Oprav si tento zapis: ./configure --prefix=/usr/local --enable-gui --disable-mencoder --disable-ip6 atd atd na ./configure --prefix=/usr/local --enable-gui --disable-mencoder --disable-ip6 --atd --atd alebo ak kces rozpisovat na viac riadkov, musis pred kazde odentrovanie dat znak "\".
          • Re: Re: Re: Re: How to compile? 26.11.2006 | 09:09
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            musis tam dat znak "\\".
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte