instalacia fedora core 6 - pomoc :(

Sekcia: Hardware a Drivery 26.11.2006 | 11:02
Xennus   Návštevník
no mam stiahnute iso dvd napalil som ho a ked z neho bootujem tak mi viskoci: (4x) unknow keyword in config file could not find kernel image: linux boot: na internete som nasiel 2 riesenia ani jedno nefungovalo :( boli to: /isolinux/vmlinuz initrd=/isolinux/initrd.img a vmlinuz initrd=initrd.img dvd som skusal napalit viackrat na dvd- aj +r a stale rovnaky visledok poradte prosim, s linuxom som predtym nerobil tak prosim vysvetlovat riesenie prakticky a polopate :)
    • Re: instalacia fedora core 6 - pomoc :( 25.11.2006 | 23:39
      Xennus   Návštevník
      este som zabudol ked napisem jedno z tych 2 "rieseni" tak mi vyskoci: loading invalid or corrupt kernel image
      • Re: Re: instalacia fedora core 6 - pomoc :( 26.11.2006 | 11:02
        Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
        no vypisuje ti to ze mas problem s kernelom, teda budes mat asi zle napalene DVD alebo zle stiahnuty iso image. 1. pred napalovanim iso suboru na DVD si skontroluj ci bol iso subor spravne stiahnuty. Predpokladam ze si ho stahoval a napaloval pod windowsom, to si mozes skontrolovat programom SHA1SUM alebo md5summer 2. pri napalovani iso suboru ho musis napalit ako image, co predpokladam ze si spravil, ale nechaj si ho skontrolovat napalovacim softwarom ci niekde nespravil chybu. 3. pri spusteni instalacie po reboote sa tiez da nechat skontrolovat DVD ci je vsetko tak ako ma byt, ale podla toho co pises si sa tam este nedostal. 4. niektore PC vyzaduju zadat pri reboote specialne argumenty, v mojom pripade "linux vga=792" co bolo sposobene grafickou kartou. este si skus pozriet niektore online helpy: Fedora Installation Guide mjmwired.net stanton-finley.net lunapark6.com