roburnet

Sekcia: Konfigurácia 30.11.2006 | 20:20
Avatar 13th. Mandriva 2008  Používateľ
Nemá prosím vás niekto z BA internet cez firmu roburnet? Už tretí deň sa snažím rozchodiť net, a začinam mať pocit že linux ešte skutočne má čo doháňať, v tom aby bol užívateľsky prívetivý. Keby som nemal windows tak som v r..i. Nepomôže niekto s tým netom? Už som vyskúšal všetko, dokonca zakázal IPv6 v /etc/modeprobe.d/blacklist a stále to nefunguje.
    • Re: roburnet 30.11.2006 | 16:11
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Hod sem vypis programov: ifconfig route -n lspci lsmod dmesg | sed -n '/^PCI/{n;p}' A potom povedz akym sposobom mas pripojenie (dal ti provider 5 IP adries? ip,maska,gate,2xDNS) alebo pouzivas dhcp? Aku mas sietovku? Co znamena nejde net, mozes pingovat? Skusal si nejake live CD (slax???).
      • Re: Re: roburnet 30.11.2006 | 16:18
        Avatar 13th. Mandriva 2008  Používateľ
        Mám len jednu IP, ktorú som použil z nastavenie win., tak ako masku, bránu, DNS. Net na ubuntu mi nefunguje ani na live CD, a skúšal som inštalovať aj mandrivu a ani tam sa mi to nepodarilo rozchodiť. Sieťovku mám VIA Rhine 2.
        • Re: Re: Re: roburnet 30.11.2006 | 16:52
          Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
          Aha, tak prepac, chyba je asi vo mne lebo som to nepovedal dost jasne. Skusim to este raz. Hod sem vypis z tychto programov: ifconfig route -n lspci lsmod dmesg | sed -n '/^PCI/{n;p}'
        • Re: Re: Re: roburnet 30.11.2006 | 17:38
          Cvaldo   Návštevník
          Cau aj ja mam robura a vsetko mi slape ako ma. A dokonca mam aj mandrivu. Napis a ja ti poviem kde a ako nastavit.
    • Re: roburnet 30.11.2006 | 17:57
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      robur pouziva proxyyyy
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: roburnet 30.11.2006 | 19:15
        Avatar 13th. Mandriva 2008  Používateľ
        Ešte nemám zmluvu, a tak ani všetky údaje. Keď budem mať zmluvu a všetko čo potrebujem, tak to začnem riešiť. Na teraz to vzdávam.
        • Re: Re: Re: roburnet 30.11.2006 | 20:20
          cvaldo   Návštevník
          Nevzdavaj to ja ti to vysvetlim.