synchonizacia PC a PDA

Sekcia: Ostatné 17.04.2005 | 16:01
d   Návštevník
zdravim mam taky problem. mam PDA iPAQ (win mobile 2003 SE) a SUSE linux 9.2 a neviem ho zosietovat (tak ako vo windowsXP cez program Activesync). nepozna niekto program ktory spoji win mobile a linux?? lebo tie co som vygooglil (multisync napr...) podporuju iba palmOS, alebo Symbian. dakujem
    • Re: synchonizacia PC a PDA 07.04.2005 | 20:45
      d   Návštevník
      no taaaak, ludia. odpovedzte, to nikto nevie??
      • Re: Re: synchonizacia PC a PDA 09.04.2005 | 23:07
        peter golis   Návštevník
        nevieme. jednak nevieme aky je to handheld (iPaq je asy take upresnenie ako Athlon), jednak nevieme ake rozne rozhrania ma dany handheld (usb/wifi/net/com/...).
        • Re: Re: Re: synchonizacia PC a PDA 10.04.2005 | 01:34
          d   Návštevník
          ked sa povie iPAQ tak to je jedno... ale rx3715 (Windows mobile 2003 SE) linux SUSE 9.2/9.3, prepojenie cez kolisku (USB/wifi kartu- zatial mam len wi-fi kartu ASUS wl-130b) za rady dakujem...
          • Re: Re: Re: Re: synchonizacia PC a PDA 10.04.2005 | 02:42
            peter golis   Návštevník
            preco by malo byt jedno o aky ipaq sa jedna ked su rozne? ta koliska je docking station ktora emuluje usb cez wifi?
            • Re: Re: Re: Re: Re: synchonizacia PC a PDA 10.04.2005 | 12:15
              d   Návštevník
              nie je to klasicka koliska (koliska->kabel->USB) a preto to je jedno, lebo aj tak vsetky iPAQy PC povazuje len za USB HP mass storage disk a v tomto pripade nezalezi na presnom type zariadenia ale len na pouzitom OS. a prosim viete pomoct??? dakujem
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: synchonizacia PC a PDA 10.04.2005 | 13:26
                peter golis   Návštevník
                booze, cloviecik ma novu hracku. chce sa s tym pochvalit tak nahodi problem. a informacie zatajuje. a o aky typ zalohy sa ma jednat? zaloha celeho handheldu ako disku? alebo synchronizacia dat s pocitacom? a) cat /dev/sda | gzip -9 - > /tmp/zaloha.gz b) http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Synchronize_PocketPC_and_Evolution alebo?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: synchonizacia PC a PDA 10.04.2005 | 13:50
                  d   Návštevník
                  synchro dat s pocitacom. len by som chcel vediet ci existuje nejaky program ako je active sync aj pre linux. chcel by som aby mi PDA naslo ako mass storage disk a aby som sa pripojeny mohol dostat na i-net. a nie som si isty ci mi to gentoo howto pomoze, lebo mam SUSE..a okrem toho som tak trochu novacik v lnx, neda sa to urobit bez kompilacie?? najlepsie cez nejake grafcke rozhranie...
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: synchonizacia PC a 10.04.2005 | 14:21
                    peter golis   Návštevník
                    program s podobnou funkcionalitou existuje. schvalne nepisem ze rovnaky prpogram, ved internet explorer a outlook pre linux neexistuju. navod je sice pre gentoo, ale da sa pouzit pre hociaky linux. len si clovek musi najst prislusne balicky pre vlastnu distribuciu. nastavovanie je rovnake.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: synchonizacia 10.04.2005 | 14:46
                      d   Návštevník
                      hej lenze mne multisync nefungoval anit kitchensync, vzdy mi pocas spoznavania zariadenia pocitac zmrzol.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: synchoniza 10.04.2005 | 15:08
                        peter golis   Návštevník
                        zmrzol? ako sa to prejavovalo? nema to suvis s niecim inym (oretaktovana zostava, vadna pamet, ...)?
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: syncho 10.04.2005 | 15:27
                          d   Návštevník
                          urcite nie....bol to uplne nanopvo nahodeny system. jednoducho mi PDA nikdy nenadetektovalo. v popise HW mi to pozna ako HP USB (zariadenie spoznane nenakonfigurovane alebo dajak tak) nejaky iny SW ako multisync pre pocketPC napoznas??
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: sy 10.04.2005 | 18:58
                            peter golis   Návštevník
                            ja osobne nepoznam dalsi soft. ale ajtak ako prve je treba aktivovat komunikacny kanal do daneho zariadenia. ci uz sa jedna o wifi, net, usb kabel alebo bluetooth. a potom moze clovek synchronizovat. V linuxe nebyva zvykom ze si clovek nainstaluje aplikaciu ktora obsahuje ovladace, ten zvyk je v _inom operacnom systeme. ps.: zariadenie to spoznalo. minimalne podla usb vendor/device id. ci uz aj natiahlo zodpovedajuce ovladace/moduly, je otazne. z popisu _alebo_tak_nejak_ sa da aktivovat krystalova gula.
                            • sy 17.04.2005 | 00:22
                              d   Návštevník
                              takze este raz:). zariadenie je spoznane (ako /dev/ttyUSB0), ale nenakonfigurovane a neviem ho pripojit ani prikazom mount. mozte mi s tym poradit?? ako ste to pripajali vo vasom pripade??
                              • Re: sy 17.04.2005 | 14:20
                                peter golis   Návštevník
                                hm, a co takto pokracovat kapitolou Configuring the connection z uvedeneho produktu?
                                • Re: Re: sy 17.04.2005 | 15:01
                                  d   Návštevník
                                  ??? to akoze co je to "Configuring the connection"...v akom produkte??
                                  • Re: Re: Re: sy 17.04.2005 | 15:35
                                    peter golis   Návštevník
                                    http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Synchronize_PocketPC_and_Evolution
                                  • Re: Re: Re: sy 17.04.2005 | 15:35
                                    DoNaLd   Návštevník
                                    cloviecik, v prvom rade by si mal poznat system linux, o com to vlastne je... a potom sa tu rozculovat, ze je to jedno ake zariadenie iPAQ... lebo ta veeelmi musim sklamat, ono to VOBEC nie je jedno, ake to je zariadenie iPAQ, pretoze 1. musi ho poznat kernel... t.z. vendor/id product 2. musis vediet s nim naviazat spojenie 3. potom sa mozes hrat s nejakymi GUI hrackami a syncovat.. ..takze, vrele ti doporucujem si poriadne nastudovat aspon linux kernel ohladne USB a potom sa to rozculovat a sekat tu zo seba machra, ze " je to predsa jedno aky iPAQ" ... to moze povedat len clovek, ktory nevie o com hovori... a okrem toho, mam aj ja iPAQ rx3715 a po niekolko dnovom dolovani na internete a experimentovani sa mi to vobec cez linux nepodarilo spojit... ani na jadre 2.6.11-1 .. takze vyuzivam nudzove riesenie zatial ..vmware a cez ten to robim... takze sa prosim pekne ukludni...!
                                    • Re: Re: Re: Re: sy 17.04.2005 | 15:45
                                      d   Návštevník
                                      ale ja som to nemyslel nijak zle...:) ja som dobry chlapec:). a nemohol by si mi popisat postup ako si to ty spajas???mne staci aby to moje zariadenie sa identifikovalo ako mass storage disk(aj vo wine mi to staci) a aby som mohol z a do neho nahravat wordacke dokumenty(pouzivam ho ako skulsky zosit) a sem-tam nejake tie mp3. ale ani za nic to neviem uskutocnit. :*(
                                      • Re: Re: Re: Re: Re: sy 17.04.2005 | 16:01
                                        DoNaLd   Návštevník
                                        Ved som ti pisal, ze sa mi to nepodarilo nijak pripojit do linuxu... jedine do vmware, kde mam docasne nainstalovane windoze... ale v podstate je to zaujimave, ze vo vmware to ide prripojit ale v linuxe nie.. este to budem musiet pozistovat, ako to detekuje vmware... aj ked neviem neviem..