Internet

Sekcia: Konfigurácia 02.12.2006 | 18:23
Avatar Plado ubuntu  Používateľ
nainštaloval som si SUSE a akosi vznikol problem s internetom... použivam mikrovlnku a moja IP vo windowse je 192.168.0.31 brána 192.168.0.1... potom tam mam ešte nejake DNS servre dva... No a pri tej inštalacii SUSE som nastavil IP (192.168.0.31) smerovanie (192.168.0.1) a pri hľadani nejakych komentarov vyhlasilo chybu, že sťahovanie zlyhalo... V sprave som našiel nejake pokeci okolo slučky... NET samozrejme nejde. Tak sa vás pýtam: Kde sa tam daju nastaviť tie DNS, alebo AKO TO MOŽEM VYRIEŠIŤ???
    • Re: Internet 01.12.2006 | 22:12
      meno   Návštevník
      tak technicky vzate sa da nastavit nameserver editaciou /etc/resolv.conf pridanim: nameserver XXX.XXX.XXX.XXX nameserver XXX.XXX.XXX.XXX
      • Re: Re: Internet 02.12.2006 | 10:33
        Avatar Plado ubuntu  Používateľ
        Nepomohlo... Najprv som prepisal ten subor... Potom som skusil ist cez YAST (abo tak nejak)-> Sietova zariadenia-> Sietová karta tam som to pripojenie dal upravit a pri nastavovani som dal, ze nastavit aj to, co sa tika toho resolv.conf tam som dal tie DNS servre a furt nic...
        • Re: Re: Re: Internet 02.12.2006 | 11:14
          meno   Návštevník
          skus pingnut branu, skus pingnut google... inak google.sk ma adresu (209.85.129.104), tak skus pingnut aj tu numericku, ak pojde tak je problem v nameserveroch...................
          • Re: Re: Re: Re: Internet 02.12.2006 | 11:35
            Stranger   Návštevník
            Kedze mas staticku neverejn IP, skus nastavit branu na 192.168.0.32, popripade 192.168.0.30
        • Re: Re: Re: Internet 02.12.2006 | 11:50
          qwertz   Návštevník
          procti si toto : http://www.suseportal.cz/forum/pripojeni_k_internetu hledal jsi vubec nekde na netu? je tam totiz, jak z konsoly nastavit net v suse.. kdyz uz to nejde pres yast
          • Re: Re: Re: Re: Internet 02.12.2006 | 15:38
            Avatar Plado ubuntu  Používateľ
            No na bránu mam krásny ping. Na google až taky krásny nieje, ale napingoval som ho. No a na internete som fakt malo pozeral. Je to take blbe... vo windowse behat po nete, pisat si kroky na papier a potom do linuxu skusat.... po zadani prikazu "route add default gw 159.146.132.59" mi vypisalo, že sieť nieje prístupná... a ak prepišem ten subor resolv.conf neamali by sa tie nameserver -e objavit aj v YASTe? lebo sa to neobjavilo. No a tie DNS servre mam napisat pred END INFO, abo za? pôvodne to vizera tak: ### BEGIN INFO # # Modified_by: NetworkManager # Process: /usr/bin/NetworkManager # Process_id: 8312 # ### END INFO
    • Re: Internet 02.12.2006 | 15:53
      xxx   Návštevník
      mam suse a dns som nastavoval tak nejak oklukou v /etc/dhclient.conf vlozenim riadku prepend domain-name-servers xxx.xxx.xxx.xxx , yyy.yyy.yyy. ; dalej tam je toto: request subnet-mask, broadcast-address, time-offset, routers,domain-name, host-name, nis-domain,nis-servers; (v tom request riadku som zmazal domain-name-servers) este vypni ipv6 http://www.suseportal.cz/vypnuti_podpory_ipv6 a aj vo firefoxe ak ho pouzivas
      • Re: Re: Internet 02.12.2006 | 16:24
        xxx   Návštevník
        "napad" je odtialto http://www.opendns.com/start/unix.php
        • Re: Re: Re: Internet 02.12.2006 | 18:23
          Avatar Plado ubuntu  Používateľ
          Vďaka, ta stranka mi pomohla... Toto už odpisujem z Linuxu vďaka vám za rady..... YES!!! IDE MI TO!!!!