debian error eth1

Sekcia: Konfigurácia 05.12.2006 | 00:57
stano170   Návštevník
pridal som si do svojho debiana (2.6.8-3-k7) druhu sietovku eth1 s cielom si spravit router potom firewall atd..(pokusy) eth0 integrovana mi ide v pohode, eth1 som tam dal "3Com Corporation 3c905C-TX/TX-M [Tornado] (rev 78)" (vypis z lspci) moj problem je taky ze ked mi nabeluje lin bud mi nezapne eth1 furt vyhodi chybu pri "loadovani" alebo "spusti" ale donekonecna vypisuje tieto riadky az kym manualne nevypnem eth1 (eth1 down) eth1: PCI bus error, bus status 80000020 eth1: Host error, FIFO diagnostic register 0000. eth1: Too much work in interrupt, status e003 Prosim pomozte mi s tym lebo neviem co mam hladat a kde mam hladat. na debiane nemam ziadne graficke rozhranie a setko robym ces konzolu+mc. tuto chybu mi zacalo vyhadzovat odvtedy co som skusil nastavit eth cez "etherconf" predtym mi tu chybu nevyhadzovalo ale zase nezaplo eth1 pri starte. Tiez by som chcel vediet kde nastavim ci sa ma eth spustat alebo nie pri starte. Neni to nahodov v /etc/network/interfaces a v nom "auto eth0/1) ? Ak ano tak je to nastavene na auto obe.
    • Re: debian error eth1 03.12.2006 | 01:52
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      tipnem, ze je bud vadny slot alebo karta
      Debian. apt-get into it…
    • Re: debian error eth1 03.12.2006 | 17:16
      Muffy   Návštevník
      Ahoj, nasel sem tohle:
      https://lists.dulug.duke.edu/pipermail/dulug/2003-December/014627.html
      http://www.mail-archive.com/linux-kernel@vger.kernel.org/msg94532.html
      Problem mozna bude s APIC, takze zkusit ho vypnout (noapic), v nejhorsim zkusit i clock=pit(nastavi hardwarovy casovac). Zda se, ze procesor nestiha preruseni, ale da se to prekonat. Zkontroluj si take konfiguracni skripty... Dalsi moznost je, ze mas spatny modul.
    • Re: debian error eth1 03.12.2006 | 17:23
      Muffy   Návštevník
      PS: a zkus kartu vlozit do jineho slotu a spravne nastavit BIOS
    • Re: debian error eth1 03.12.2006 | 21:34
      :-)   Návštevník
      to nastavovanie mas ok - je to v /etc/network/interfaces a v nom auto eth0/1 - viac info: man interfaces
      • Re: Re: debian error eth1 05.12.2006 | 00:44
        stano170   Návštevník
        no takze mam to poriesene slot som mal isto dobry tak som hladal softverovu chybu kedze sietovka bola nova.. ale som len tak pre istotu skusil tu sietovku supnut do xpcka co sa stane a prosto 3x som ho restartoval a 3x zamrzol pri detekcii :-) no sak mikroshit ;-) Teras tam us mam inu sietovku a no problemo...:-) ci ale sranda ze sietovka bola skureta ale linux bol v pohode, vyhadzoval hlasky ale nezamrzol, .. vypol som eth a fungoval jakeby nic... Mrzi ma ze Bil Gates vydimal windows. Keby sa tak linux vyvijal tak masivne ako win bola by rozpravka pracovat s PC v kazdom smere... Inak dik za ochotu pomoct.:-)
        • Re: Re: Re: debian error eth1 05.12.2006 | 00:57
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          linux sa vyvija masivnejsie
          Debian. apt-get into it…