USB_Kluc -format

Sekcia: Hardware a Drivery 05.12.2006 | 17:59
ferjo   Návštevník
Potreboval by som radu ako sformatovat USB kluc na ktorom je nejaka chyba vo filesysteme, jeden adresar je "cirkulum" zacyklena struktura .
    • Re: USB_Kluc -format 03.12.2006 | 16:52
      WlaSaTy   Návštevník
      predpokladam ze chces (znovu) vytvorit suborovy system.mkdosfs,... mimochodom, zaujimalo by ma aky je rozdiel medzi formatovanim a vytvaranim suboroveho systemu kedze od geometrie sa uz davnejsie upusta.
      • Re: Re: USB_Kluc -format 03.12.2006 | 17:30
        ferjo   Návštevník
        Nemam sajny co vlastne, hlavne ze zmizne ten zacykleny adresar, lebo ked dam cez konzolu zmazat ten adresar, tak pise ze je zacykleny. Chcel som povodne len zmazat ten adresar takto: rm -r /mnt/sda1/Obrazky ,ale nejde to.
        • Re: Re: Re: USB_Kluc -format 03.12.2006 | 18:35
          WlaSaTy   Návštevník
          ak ten adresar nie je prazdny, tak je treba pridat parameter force. samozrelmostou je vykonanie kontroly integrity dat (fsck) alebo to jednoducho odpojit, sformatovat a znovy pripojit ...
          • Re: Re: Re: Re: USB_Kluc -format 03.12.2006 | 19:37
            ferjo   Návštevník
            No jo, ale ked som mu dal fdisk /mnt/sda1 tak pise error , tak isto cfdisk.... Nieje na USB nejaky iny program?
            • Re: Re: Re: Re: Re: USB_Kluc -format 03.12.2006 | 20:01
              WlaSaTy   Návštevník
              naco fdisk? inac na usb nie je iny program. ci je blokove zariadenie (napr. haddisk) pripojene cez ide, fdd, scsi, ata, pata, sata, fc alebo usb je jedno. to plati aj v pripade firewire.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: USB_Kluc -format 04.12.2006 | 11:46
                daniel_m   Návštevník
                asi neporadim, ale tiez som mal problem s usb diskom. adresar z fotkami sa nedal zmazat a neskor odisiel cely disk. Ked som ho pozeral vo widliach, zobrazilo usb disk, ale nedalo sa donho zapisovat ani z neho kopirovat, ani formatovat. vypisalo ze disk je chraneny proti zapisu (co je pri type mojho usb-cka blbost). Ked som skumal ten adresar, vsimol som si ze ma nadstaveny atribut len na citanie, aj jenotlive subory boli na citanie a niektore archivne. Take parametre suborov som vsak nikdy nenastavoval. USB bolo v oprave kde ho vymenili za nove.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: USB_Kluc -format 04.12.2006 | 12:33
                  WlaSaTy   Návštevník
                  nekonzistenzia na suborovom systeme moze vzniknut bud vinou hardware ako to bolo u teba, alebo software, popripade obsluhy. v tom prvom pripade pomaha reklamacia a v tych ostatnych fsck, rm -rfv alebo mkfs. niekedy je ziaduce aj dokonca fdisk, ale to zavisi od typu danej chyby.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: USB_Kluc -format 04.12.2006 | 17:49
                    ferjo   Návštevník
                    Vypada to na chybu hardwaru. Navonok sa to prejavuje ako ze ten adresar po otvoreni obsahuje to co ma byt nad nim, takze je potom v nom aj ten isty a vnom zase atak dalej:)))
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: USB_Kluc -form 04.12.2006 | 18:02
                      WlaSaTy   Návštevník
                      ak ti nepomohlo formatovanie a test na zle sektory (badblocks) ukazal chybu, tak ano :)
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: USB_Kluc - 04.12.2006 | 20:51
                        Avatar fantomas Gentoo  Používateľ
                        mal som presne ten isty problem, na kluci som mal nejaky adresar ktory sa furt dookola otvaral, a moj 256 kluc pisal ze ma 60GB, bolo to asi sposobene tym ze som kluc odpojil este pred dokopirovanim dat,ale isiel mi vpohode naformatovat,ak tam mas FAT32 skus to naformatovat priamo vo widlach.
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: USB_Kl 05.12.2006 | 13:40
                          WlaSaTy   Návštevník
                          formatovat sa to da aj pod linuxom, predsa len mkfs pozna aj fat suborovy system. teda povecsinou, ak ma clovek nainstalovane nastroje na spravu dosovych suborovych systemov co vecsinou ma :-)
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: US 05.12.2006 | 16:20
                            Avatar fantomas Gentoo  Používateľ
                            to sice ma, ale fat je predsa len vyrobok mikosoftu ,uz som mal zoparkrat problemy pri prenasani dat z linuxu na widle
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 05.12.2006 | 17:59
                              WlaSaTy   Návštevník
                              ano, ja som uz mal problemy ze microsoft po sebe nevedel precitat svoje data, ci uz disketu (s znicenou FATkou ktoru odpalil M$) alebo dokumenty ms opice. no, ale to neriesi prooblem. ten by sa dal vyriesit full testom RW (badblocks) a samozrejme preformatovanim ...