Modem Vigor318

Sekcia: Konfigurácia 07.12.2006 | 01:13
Maszek   Návštevník
No mal by som prozbu, pouzívam OS ubuntu 6.06 a vlastným modem od T-comu DrayTek Vigor318, a mam ten problém, nasiel som uz kopa návodov ako nainstalovat modem, dobre ale je tu jeden hácik, mozno ze pre niektorých to je hracka, ale premna ani nie, pretoze som novácik v linuxe, ale ten návod ako nainstalovat mi robí problémy, pretoze by som podla toho návodu musel nakopírovat veci najprv do /home, dobre to by som aj mal, ale potom musim stamat nainstalovat veci ktoré k tomu modemu chýbaju dobre nainstalujem, ale firmware musim skopirovat do /lib/firmware/ lenze mi nedovolí kopirovat veci tam ani nikde inde okrem /home/ ako by som to vedel spravit, aj ked mi uz odporúcili ze mam pouzit suborový manazer mc ani pod nim neviem kopirovat a neviem sa dalej pohnut, bol by som velmi vdacný ak by mi s tím niekto pomohl
    • Re: Modem Vigor318 04.12.2006 | 00:55
      -   Návštevník
      mal by si to robit ako root - teda cez sudo zadaj: sudo prikaz vyzve ta na zadanie hesla pouzivatela pod ktorym si prihlaseny a po jeho zadani sa vykona prikaz ak chces viacero prikazov tak sa prepni do rootovskeho terminalu prikazom sudo su (+ svoje heslo po vyzve) a potom zadavaj prikazy
    • Re: Modem Vigor318 04.12.2006 | 14:15
      ---   Návštevník
      ak chces pouzit nautilus otvor konzolu a zadaj sudo nautilus a mozes kopirovat veci kam len chces
      • Re: Re: Modem Vigor318 06.12.2006 | 23:11
        maszek1987   Návštevník
        diki kamo idem to vyskusat, dúfam ze mi to pojde
      • Re: Re: Modem Vigor318 07.12.2006 | 01:07
        maszek   Návštevník
        no nazdar to som zase ja, a co myslís skadial ti písem, písem uz z linuxu, som to rozbehol konecne, diki sraci, velmi ste mi pomohli
      • Re: Re: Modem Vigor318 07.12.2006 | 01:13
        maszek   Návštevník
        no nazdar to som zase ja, a co myslís skadial ti písem, písem uz z linuxu, som to rozbehol konecne, diki sraci, velmi ste mi pomohli