TV karta+ zvukovka = problem

Sekcia: Konfigurácia 09.12.2006 | 17:25
Acid   Návštevník
Potreboval by som pomoct. Mam TV kartu a zvukovku a Kubuntu. Problem nastane vtedy, ked KMix pouzije mixer pre TV kartu a vtedy mi nejde zvuk. Neviete ako by sa dalo na trvalo nastavit tak, aby mi KMix pouzival stale mixer pre zvukovku? Alebo nieco lepsie ako KMix. Dikes.
    • Re: TV karta zvukovka = problem 06.12.2006 | 20:31
      qwertz   Návštevník
      pust tv , spust kmix a v zalozce prepinace zkousej zapinat, vypinat (nezapomen si dat hlasiteji repraky :) popr. v dalsich zalozkach pozvedej jezdce.. nebo muzes zkusit v kdetv /nastaveni/nastavit kdetv/zvuk vyber ovladace mixeru atd. popr. vice specifikuj problem
      • Re: Re: TV karta zvukovka = problem 06.12.2006 | 22:21
        Acid   Návštevník
        V KMix si mozem vybrat mixer z TV karty a mixer zo zvukovky. Niekedy mi samo prepne na mixer z TV karty a vtom je problem. By som chcel aby stale bol pouzivany mixer zo zvukovky, aby sa to samo neprepinalo. Som nasiel nejaky config subor ale aj tak sa to tam prepisalo naspat. asi to bol subor kmixcfg alebo nieco podobne (bez pripony).
        • Re: Re: Re: TV karta zvukovka = problem 07.12.2006 | 21:23
          Acid   Návštevník
          PLS poradte niekto
          • Re: Re: Re: Re: TV karta zvukovka = problem 07.12.2006 | 23:54
            WlaSaTy   Návštevník
            a co by si ccel poradit? nevidim informaciu ci sa ti prehodi v inkriminovanej dobe poradie zvukoviek, respektive mixerov, alebo ci ti jedna zvukovka, respektive mixer zmizne. a ani ci si neskusal dat update systemu - ono to moze byt chyba kmixera kora je uz davno opravena :) sice, este je mozne ze to nastava kazdych x startov pocitaca a nie po niekolkych hodinach necinnosti ked system uvolni nepotrebne ovladace, vratane klasickej zvukovky. ale kazdopadne by som odporucil aj pozriet poradie nahravania modulov: alias snd-card-0 snd-tvoja-zvukovka alias snd-card-1 snd-tvoja-tv-zvukovka
            • Re: Re: Re: Re: Re: TV karta zvukovka = problem 08.12.2006 | 00:21
              Acid   Návštevník
              sa mi prehodi poradie mixerov po reboote,iba niekedy
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: TV karta zvukovka = probl 08.12.2006 | 00:23
                Acid   Návštevník
                teda, ze niekedy ked mi nabehne kubuntu, tak pouziva mixer z TV karty, updaty si davam stale
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: TV karta zvukovka = p 08.12.2006 | 00:32
                  WlaSaTy   Návštevník
                  aliasy, mily watsone. nastavit aliasy pre ovladace ktore zabezpecia nacitanie poradia zvukoviek.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: TV karta zvukovka = probl 08.12.2006 | 01:39
                Avatar Kernel Is On Fire   Používateľ
                Mal som ten isty problem. zisti pritomnost kernel modulov s prikazom lsmod Vmojom pripade to bol modul saa7134_alsa (TV Karta) namiesto snd_emu10k1 (Zvukovka SB Live) do /etc/modprobe.b/blacklist som pridal meno modulu TV karty, teda saa7134_alsa. Z TV karty mam vystup zvuku prepojeny na vstupny konektor zvukovky kablikom. Teda neviem ako to je v tvojom pripade, ale teraz my to funguje bez problemov.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: TV karta zvukovka = p 08.12.2006 | 04:35
                  Acid   Návštevník
                  No aj ja mam tu tv kartu, aspon ten chip. Takze to mam dat do blacklistu, alebo cez tie aliasy? A naco su tie aliasy, ako sa pouzivaju?
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: TV karta zvukovka 08.12.2006 | 11:22
                    WlaSaTy   Návštevník
                    tie aliasy sa pouzivaju ako standardizovana nahrada za nazvy prislusnych ovladacov. jedna sa o nepovinnu konfiguraciu ktora vsak moze zarucit spravne poradie nacitania ovladacov a tym padom aj spravne poradie zariadeni v systeme. ludia ktory maju dve rozne sietove karty uz vedia o com som par krat pisal, ludia co maju viacej zvukoviek uz tusia o com hovorim. ty si jednoducho nastavis ze nulta zvukovka bude fyzicka zvukovka a prva zvukovka bude zvukovy obvod tv karty. tym si zabezpecis ze budes mat v mixeri standardne dostupne nastavovanie standardnej zvukovky tak ako chces. dokonca aj v pripade ak ti jadro vyhodi ovladac zo zvukovky pretoze sa nebude pouzivat po dlhu dobu. ale, hovorim si: naco sa ja trapim. popisane je to pekne a je to jednoduche na pochopenie.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: TV karta zvuk 08.12.2006 | 15:13
                      Acid   Návštevník
                      a nevies o nejakom clanku o alias, alebo mam vyskusat blacklist
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: TV karta 08.12.2006 | 15:39
                        WlaSaTy   Návštevník
                        clanok? nie nepoznam. ale predpokladam ze vies ktore moduly to su. lsmod a vylucovaciu metodu zvladnes bez problemov, podla toho si uprav riadky ako ti bolo poradene: alias snd-card-0 snd-tvoja-zvukovka alias snd-card-1 snd-tvoja-tv-zvukovka normalne byvaju v /etc/modules.conf, ale moderne distribucie ho prepisuju. ako sa mas zachovat je napisane na zaciatku toho suboru, u mna na gentoo mam editovat subory v /etc/modules.d a pozriet si manual k modules-update. ak by si ajtak nevedel, tak sem daj vypis z prikazu /sbin/lsmod | grep snd a zaciatok toho suboru /etc/modules.conf. a nerob si z toho moc, v dnesnej dobe uz nie je vyslovne vyzadovane aby uzivatelia PC poznali technicku anglictinu a nie vsetky preklady su pre danu verziu danej distribucie ...
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: TV kar 09.12.2006 | 17:25
                          Acid   Návštevník
                          OK, vyskusam. dik za rady.