ako na vlastný linux?

Sekcia: Ostatné 15.12.2006 | 21:58
Avatar filip102 Ubuntu  Používateľ
nemáte návod na tvorbu linuxu????
    • Re: ako na vlastný linux? 10.12.2006 | 14:37
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      linux je jadro, ktore sa vyvija uz 15 rokov. urcite chces vlastny linux? ak myslis distro, tak tu je: 1. dobre si to rozmysli 2. ak stale chces - go to 1.
      Debian. apt-get into it…
    • Re: ako na vlastný linux? 10.12.2006 | 17:01
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      http://vdl.halicky.sk/
      • Re: Re: ako na vlastný linux? 10.12.2006 | 17:18
        Avatar filip102 Ubuntu  Používateľ
        Jezisi ja som z toho debil :-P
        • Re: Re: Re: ako na vlastný linux? 10.12.2006 | 18:29
          Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
          nerozumiem, v com je problem?
      • Re: Re: ako na vlastnĂ˝ linux? 15.12.2006 | 20:57
        Srigi   Návštevník
        Ak kces Linux ktory sa ti prisposobi: Arch Linux Slackware Linux uplny overkill je: Linux from scratch
        • Re: Re: Re: ako na vlastnĂË? linux? 15.12.2006 | 20:58
          Srigi   Návštevník
          A nedavno tu bola ziva diskusia, stihol som si ulozit tento text: No pozri, instalacia linuxu je pomerne jednoducha, zvladnes to aj ty. Stiahni si nejaky prekompilovany kernel, nejaku 2.6-tku, + nejaku rescue distribuciu (staci disketova, rawritom si nakopci ten image na disketu) pomocou ktorej to nainstalujes. Vytvor si initial ramdisk v subore (4 MB by mali stacit), pouzi dd a mkfs -t ext2, a cez loopback tam nakopiruj co treba (popisy programov v man strankach). Pridaj tam ten kernel, nejaky bash a zopar zakladnych programov (cp, mv, sed, grep atd. su v balicku util-linux alebo tak nejak), nezabudni pomocou rdev v tom kerneli nastavit to bootovanie z initial ramdisku (cca rdev bzImage /dev/ram0). Ok, potom fdiskom vytvor particiu na disku (cokolvek medzi 1 a 10 GB je v pohode, menej by som tam nedaval, viac mozes). Zaved si grubom alebo lilom ten kernel (a ramdisk) a malo by ti to bootovat. Potom uz si tam dohod nejake dalsie balicky, podla toho co chces. Kazdopadne odporucam gcc lebo to sa ti pri kompolovani zijde. Potom uz len X server, nahodis siet (ifconfig eth0 ... , route, atd..) wgetom stiahni firefox a mozes surfovat. Ako vo windowse.
          • Re: Re: Re: Re: ako na vlastnĂ�ďż˝Ă� 15.12.2006 | 21:58
            Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
            Ten text mi je najaky povedomy... ;)
    • Re: ako na vlastný linux? 10.12.2006 | 18:11
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      polozme si takuto otazku... ake by mal mat ten tvoj "linux" funkcie? co take by mal priniest?
      • Re: Re: ako na vlastnĂ˝ linux? 10.12.2006 | 18:20
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        1. uz ziadny package management! 2. uz ziadne security updates! 3. uz ziadne predkompilovane balicky! etcetcetc
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: ako na vlastnĂ˝ linux? 10.12.2006 | 18:36
          tibor   Návštevník
          Ja sa v tom sice vela nevyznam ale malo by to byt jednoduche. Zoberiez najstabilnejsie jadro, vytvoris vlastnu kniznicu a pre nu napises vsetky programy. Nic viac, nic menej. Problem bude iba s tymi security updates, tym sa asi nevyhnes. :-)
          • Re: Re: Re: Re: ako na vlastnĂ˝ linux? 10.12.2006 | 18:44
            Avatar filip102 Ubuntu  Používateľ
            Jezisi.. 227-124-590 ak dakto mozete plzzz lebo som lamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
            • Re: Re: Re: Re: Re: ako na vlastnĂË? linux? 10.12.2006 | 18:56
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              nic si z toho nerob, ani ja som nerozumel co tym chcel povedat :D
              Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: ako na vlastný linux? 10.12.2006 | 18:33
        Avatar filip102 Ubuntu  Používateľ
        No na to pridem ked ho budem robit.. ale aj tak ho budem pouzivat iba ja
        • Re: Re: Re: ako na vlastný linux? 10.12.2006 | 18:49
          skywaker   Návštevník
          Co je take tazke urobit vlastny linux? ved staci nainstalovat -- potom dokompilovat squashfs a unionfs a stiahnut si Live scripts a trochu sa v tom povrtat ... ja som tiez chcel skusit ale nechcelo sa mi s tym babrat. Teraz bezim na F_BSD a rozmyslam ze si urobim Live Cd
    • Re: ako na vlastný linux? 10.12.2006 | 21:06
      rado   Návštevník
      a si si isty, ked ako pises - si lama, ze potrebujes vlastnu distribuciu linuxu? nebolo by rozumnejsie najskor ten system spoznat, naucit sa s nim trosku pracovat a pochopit ako on sam vlastne pracuje a pod. potom sa ti mozno ta tvoja vlastna distribucia bude robit ovela lahsie a budes urcite aj chapat veci, ktore teraz nechapes.
      • Re: Re: ako na vlastný linux? 15.12.2006 | 19:22
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        Keď som s linuxom začínal, ma ani nenapadlo robiť vlastnú distribúciu. A ani teraz sa mi ešte nechce a možno sa k tomu ani nikdy nedostanem :)
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: ako na vlastný linux? 15.12.2006 | 20:43
      qwertz   Návštevník
      chybi Ti nejaka na distrowatch (v prostrednim sloupci roletka Distribuce: ) mela by tam byt nejaka dalsi, nova .... ? mozna , ale pamatuj ze pak se o ni starat je tezsi, nez ji vytvorit :)