RAID-0 radic K.O. mozem pouzit "dd" na zachranu?

Sekcia: Hardware a Drivery 14.12.2006 | 15:07
mosi   Návštevník
Zdravim, Kupil som ASUS P5W DH Deluxe. Po update BIOS chipu skratka vyhorel. Cela historka na http://mosi.sk/press Mal som tam 2x150 GB harddisk zapojeny do RAID0 pola, formatovany ako 300 GB particia. Mam novu dosku. Mam externy HDD 300 GB na USB. Otazka: ak poznam velkost strip pola a po namontovani oboch harddiskov na /dev/sda a /dev/sdb som v poho v linuxe, dokazem pomocou prikazu dd nieco nieco nieco precitat celu particiu tak, ze: 1) citam: strip 1, 16kb z /dev/sda zapisem na externy disk usb 2) citam strip2 , 16kb z /dev/sdb, zapisem na externy disk. tak by som teoreticky mal znovu postavit celu jednu particiu znovu na nohy ?? Problem je s datami na zaciatku oboch diskov MBR sektor a inicializacna tabulka. Skopirovanim celej tabulky na externy disk vopred by som sa mohol nejako dopracovat k funkcnemu disku s 300 GB particiou, alebo nie? Dik za odpoved.
    • Re: RAID-0 radic K.O. mozem pouzit 11.12.2006 | 22:10
      WlaSaTy   Návštevník
      teoreticky, za pokus to stoji. ak teda budes citat disky v spravnom poradi o spravnej velkosti bloku a nebude tam nejaky balast navyse, tak si znovu mozes vytvorit surovy obsah daneho raidu. ale s urcitostou vie odpovedat iba technik ktoremu sa podarila obnova na rovnakom type radica, popripade vyrobva ktory ukazal svoju pravu tvar. pokial tam boli nejake cenne data, tak existuju firmy ktore by to dokazali obnovit ... drzim palec.
    • Re: RAID-0 radic K.O. mozem pouzit 12.12.2006 | 20:59
      magnum   Návštevník
      sorry ale takto to imho nefunguje... ak si tam mal aj 15kb subor tak sa ti cela teoria zruti teoreticky ak mal aj suborovy system 16 kb bloky... a bolo by to idealne fragmentovane...ale to sme uz vo svete fantazie btw google->raid0->i'm feeling lucky
      • Re: Re: RAID-0 radic K.O. mozem pouzit 12.12.2006 | 21:18
        WlaSaTy   Návštevník
        pokial chcel zlozit obsah raid device, tak existuje teoreticka pravdepodobnost ze to tak pojde. ale, ten fake raid musi splnat urcite podmienky co je naozaj mala pravdepodobnost i ked to zas nie je nemozne... on nechcel vytiahnut obsah suborov, o to mu pojde v dalsiom kroku, ak vobec.
      • Re: Re: RAID-0 radic K.O. mozem pouzit 14.12.2006 | 14:36
        mosi   Návštevník
        Dik za info, radsej sa ani nepokusam, aj ked teoreticky, ... Objednal som novy hardware, lebo som zistil ze som tam ulozil dolezite data :-( ja hlupak !
        • Re: Re: Re: RAID-0 radic K.O. mozem pouzit 14.12.2006 | 15:07
          WlaSaTy   Návštevník
          zalohovat, zalohovat a zalohovat. teda dolezite data urcite, na ostatne sa da prihliadat inym sposobom. mimochodom, zaujimalo by ma ci ten bios domr.. len sam seba a nestiahol zo sebou aj disky, ale to sa dozvieme asi az na buduci tyzden, najskor :)