FreeBSD a gnu-autoconf + gnu-automake

Sekcia: Programovanie 13.12.2006 | 23:55
skywaker   Návštevník
Mam FreeBSD a tiez nainstalovane gnu-automake a tiez aj gnu-autoconf ... Tie ale su v specialnom priecinku v /usr a ked chcem skompilovat napr. nieco pre KDE tak to mi vyzaduje automake a autoconf ktore nenajde ... please poradte ako to vyriesit. podla vsetkeho bude treba niekam zapisat cestu .... prosim poradte kam ....
    • Re: FreeBSD a gnu-autoconf gnu-automake 12.12.2006 | 23:03
      WlaSaTy   Návštevník
      skus si pridat ten "specialny priecinok"do cesty export PATH=${PATH}:/usr/bin teda ak je ten specialny priecinok /usr/bin.
      • Re: Re: FreeBSD a gnu-autoconf gnu-automake 13.12.2006 | 17:02
        skywaker   Návštevník
        Dakujem za radu, skusim.... Tie nstroje sa nachadzaju v /usr/local/gnu-autotools/bin
        • Re: Re: Re: FreeBSD a gnu-autoconf gnu-automake 13.12.2006 | 17:04
          skywaker   Návštevník
          mam to pridat do /root/.cshrc alebo do /root/.profile ???
          • Re: Re: Re: Re: FreeBSD a gnu-autoconf gnu-autom 13.12.2006 | 17:09
            skywaker   Návštevník
            Takze uz to funguje ak to pridam do /root/.cshrc ale musel som sa odhlasit a prihlasit....
            • Re: Re: Re: Re: Re: FreeBSD a gnu-autoconf gnu-a 13.12.2006 | 17:12
              WlaSaTy   Návštevník
              mozno stacilo v danom terminali zadat: . ~/.cshrc ale robit pod rootom, to je ako win95/98. pecka, nie?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: FreeBSD a gnu-autoconf g 13.12.2006 | 17:24
                skywaker   Návštevník
                Vo FreeBSD nefunguje "su" v obyčajnom uživatelovi samozrejme da sa pridať uživatela du sudoers alebo ako sa to vola ten subor a tam sa nastavi čo bude povolené a dovolené robiť uživatelovi ale ja radšej kompilujem pod rootom, ale normalne v KDe robim ako obyčajny user. Konecne sa mi podarilo skompilovat aplet pre Kde -- K Desktop Menu -- je to menu v style Gnome takze teraz mi to slo nielen v mandrive ale ide aj v FreeBSD....
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: FreeBSD a gnu-autoconf 13.12.2006 | 18:02
                  skywaker   Návštevník
                  prave skusam skompilovate nejake KDe Styles a vypisuje mi nieco ako: libtool: cannot link the library a pritom libtool je nainstalovane? viete poradit ako to opravit?
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: FreeBSD a gnu-auto 13.12.2006 | 20:03
                    WlaSaTy   Návštevník
                    ano, to je chyba, popis je kusok vedla ...
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: FreeBSD a gnu- 13.12.2006 | 21:01
                      skywaker   Návštevník
                      ako myslis popis je vedla?
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: FreeBSD a 13.12.2006 | 23:55
                        WlaSaTy   Návštevník
                        okolo toho riadku, typnem si ze tesne pred nim. ale ten si asi cital ...