nVidia driver - zamrzne pri spustani KDE

Sekcia: Hardware a Drivery 24.12.2006 | 22:15
Avatar M@trixX Mandriva 2007.1  Používateľ
Nainstaloval som nvidia driver, presne podla navodu upravil subor xorg.conf. Pocas spustania KDE-cka vsak PC uplne ztuhne. Neda sa ani prepnut do konzoly ani nic. (Iby hybat mysou :-) ). Zamrzne to vzdy asi v troch stvrtinach toho "nabiehaveho pasika". Ked upravim v xorg.conf driver spat na "nv", vsetko ide ok. Poradi mi niekto, co mam urobit, aby mi to slo aj s driverom nvidia?
    • Re: nVidia driver - zamrzne pri spustani KDE 13.12.2006 | 17:49
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      "Ked upravim v xorg.conf driver spat na "nv", vsetko ide ok." >>> zaujala ma cast "vsetko ide ok." teda ok je s nvidia driverom alebo bez? lebo bez nvidia drivera to nejde ok
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Re: nVidia driver - zamrzne pri spustani KDE 13.12.2006 | 18:54
        Avatar M@trixX Mandriva 2007.1  Používateľ
        vsedko ide ok, ked je tam "nv". ked je tam "nvidia", tak zamrzne pri starte KDE.
        • Re: Re: Re: nVidia driver - zamrzne pri spustani K 13.12.2006 | 23:05
          qwertz   Návštevník
          a nainstaloval jsi to kompletne dobre? nevypsala instalace nejakou chybu? jakou verzi ovladace? zkousel jsem ji (mandriva 2007 free , z casopisu linux+) ze zvedavosti taky nainstalovat, a ovladace 1.0.96.29 jsem uplne v klidu rozjel
          • Re: Re: Re: Re: nVidia driver - zamrzne pri spusta 14.12.2006 | 19:03
            Avatar M@trixX Mandriva 2007.1  Používateľ
            Instalacia nevypisala ziadnu chybu. Je to "NVIDIA-Linux-x86-1.0-7184-pkg1.run", novsi vraj nepodporuje moju GeForce4 MX 440 AGP 8X. (Najprv som skusal "NVIDIA-Linux-x86-1.0-9742-pkg1.run", ten nesiel - hned napisal, ze moja karta nie je podporovana) Ja mam tiez M 07 Free, ale stiahnutu z webu.
            • Re: Re: Re: Re: Re: nVidia driver - zamrzne pri sp 14.12.2006 | 19:43
              qwertz   Návštevník
              mam jeste jeden tip, kdysi se tak instalovalo v mandrake.. shod xka, prejdi do adresare se stazenym nvidia driverem, napis sh NVIDIA-Linux-x86-1.0-7184-pkg1.run -x , tim se rozbali, prejdi do adresare NVIDIA-Linux-x86-1.0-7184-pkg1 a tam zadej make install (a jeste poznamka , mas nainstalovany kernel-sources ?)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: nVidia driver - zamrzne pr 15.12.2006 | 23:59
                MvtrixX   Návštevník
                Kernel-sources mam, pri prvom pokuse o instalaciu si ich vypytalo, tak som mu ich poskytol. Ten tip: vypyse: make: *** No rule to make target 'install'. Stop. Co teraz???
            • Re: Re: Re: Re: Re: nVidia driver - zamrzne pri sp 18.12.2006 | 21:20
              1c4   Návštevník
              Mam tiez GeForce4 MX 440 AGP 8X a s ovladacom NVIDIA-Linux-x86-1.0-9631-pkg1.run to chodi v pohode aj s 3D desktop, nebude chyba v ovladaci ?. Ak tam mas 3D desktop tak ten potrebuje ovladace nad NVIDIA-Linux-x86-1.0-96**-pkg1
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: nVidia driver - zamrzne pr 18.12.2006 | 22:54
                Avatar M@trixX Mandriva 2007.1  Používateľ
                No... aspon nieco :-) Ale nic moc :-( Takisto to nejde, ale teraz mi to aspon hodilo nejake warningy. 1., 3.) Nevie cosi spravne nakonfigurovat, mam si nainstalovat "X.Org SDK/Development package" pre moju distro. (Kde to zozeniem ?) 2.) Nevie najst path pre X library - inštaluje do /usr/lib 4.) Nevie najst path pre X library modules - inštaluje do /usr/lib/Xorg/modules - "please correct any pkg-config problems". 5.) Ze mi zobrazoval nejake warningy, ze mam chceknut /var/log/nvidia-instaler.log. Co teraz ?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nVidia driver - zamrzn 19.12.2006 | 18:43
                  1c4   Návštevník
                  hod sem koniec toho logu cca 10-15 poslednych riadkov aby bolo jasne co preslo a co zlyhalo
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nVidia driver - za 19.12.2006 | 22:30
                    Avatar M@trixX Mandriva 2007.1  Používateľ
                    Tu je nejakych poslednych par riadkov: -> Uninstalling NVIDIA Accelerated Graphics Driver for Linux-x86 (1.0-7184): -> done. -> Uninstallation of existing driver: NVIDIA Accelerated Graphics Driver for Linux-x86 (1.0-7184) is complete. -> Searching for conflicting X files: -> done. -> Searching for conflicting OpenGL files: -> done. -> Installing 'NVIDIA Accelerated Graphics Driver for Linux-x86' (1.0-9631): executing: '/sbin/ldconfig'... executing: '/sbin/depmod -aq'... -> done. -> Driver file installation is complete. -> Running post-install sanity check: -> done. -> Post-install sanity check passed. -> Shared memory test passed. -> Running runtime sanity check: -> done. -> Runtime sanity check passed. -> Would you like to run the nvidia-xconfig utility to automatically update you r X configuration file so that the NVIDIA X driver will be used when you res tart X? Any pre-existing X configuration file will be backed up. (Answer: Y es) -> Your X configuration file has been successfully updated. Installation of the NVIDIA Accelerated Graphics Driver for Linux-x86 (version: 1.0-9631) is now complete. Cely log je na adrese: http://canismaior.net/ine/nvidia-installer.log
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nVidia driver 20.12.2006 | 20:57
                      1c4   Návštevník
                      prepac ze ta otravujem otazkami 1. po nainstalovani ovl. 9631 ti nabehne X z prihlasovanim ? 2. mas zapnuty 3d desktop ? ak 1 aj 2 ano skus vypnut 3ddesktop z konzoly cez drakdisplay alebo tak nejak a restartuj X server /etc/init.d/dm restart ak 1 nie preinstaluj ten stary ovladac 7*** skus vypnut ten 3ddesktop a restartuj X
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nVidia dri 20.12.2006 | 21:05
                        Avatar M@trixX Mandriva 2007.1  Používateľ
                        1.) Nie - obnovil som zalohu xorg.conf, inak X vobec nenabehne - zastavi sa potom, ako zmizne logo nVidie. 2.) Nie, ani som nemal. Ak si si nevsimol, prave som ten stary 7*** ovladac preinstaloval 9631 ovladacom. Z tejto preinstalacie som daval ten log.
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nVidia 24.12.2006 | 00:27
                          Avatar M@trixX Mandriva 2007.1  Používateľ
                          Hmmm... Takze nepomohol ani log? Co teraz? :( Kto mi poradi ?
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nV 24.12.2006 | 00:49
                            qwertz   Návštevník
                            nevim, kde se stala chyba , vis urcite , ze v jinych (treba live ) distribucich ta grafika jede v pohode? ja bych totiz nemel nervy tak dlouho hledat chybu, nebude jednoduchsi preinstalovat system ? nebo zkus jeste http://nvidia.php5.cz/ a podle navodu to presne nainstalovat , vic do toho nevidim mas v poradku xorg.conf ?
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 24.12.2006 | 14:30
                              Avatar M@trixX Mandriva 2007.1  Používateľ
                              Aka live distro obsahuje drivery od nvidie?
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 24.12.2006 | 16:01
                                .,.   Návštevník
                                kororaa
                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 24.12.2006 | 16:49
                                  <<<>>>   Návštevník
                                  otazka tvoj xorg.conf ty si ho ako upravoval ?? silen prepisal z nv na nvidia ?
                                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 24.12.2006 | 22:15
                                    M@trixX   Návštevník
                                    Prvykrat - neviem, myslim ze v nejakom navode,podla ktoreho som to robil, bolo, ze mam zmenit este cosi (vymazat nejaky riadok). Teraz - Pri instalacii driveru sa ma opytalo, ze ci chcem, aby mi nastavil xorg.conf a povedal som ze ano - cize ani tu neviem, co sa zmenilo.