scsi scanner pod ubuntu 6.10

Sekcia: Hardware a Drivery 17.12.2006 | 13:27
Avatar bohus Ubuntu 6.10  Používateľ
Som v Linuxe uplny zaciatocnik, tak ma prosim vas nekamenujte. Nainstaloval som si Ubuntu verziu 6.10. Instalacia prebehla v poriadku az na instalaciu Grafickej karty, ktoru sa mi podarilo rozchodit po prestudovani odkazou s tohoto fora. Co sa mi ale zatial este nepodarilo rozchodit je SCSI Scanner. Nevie mi niekdo poskytnut link kde je toto tema podrobne rozobrane ci uz v SK, CZ, D alebo GB jazyku? SCSI Karta je od Adaptec a Scanner je Agfa SNAPSCAN 310. Dakujem vopred za pomoc.
    • Re: scsi scanner pod ubuntu 6.10 15.12.2006 | 19:12
      WlaSaTy   Návštevník
      link? domovska stranka SANE pre scanner a adaptec-y su bezne velmo dobre podporovane v linuxe. typnem si ze obidve zalezitosti su korektne podporene v linuxe, tazkou je ako to nakonfigurovat. poznamku ohladne scsi terminatora a kabla si odpustim, to je popisane v obidvoch priruckach (ku scanneru a aj k radicu, mozno aj v tretej - ku kablu). cat /proc/scsi/scsi ak tam uvidis nieco co sa podoba na scacnner, tak daj sane-find-scanner (pod rootom).
      • Re: Re: scsi scanner pod ubuntu 6.10 17.12.2006 | 11:04
        Avatar bohus Ubuntu 6.10  Používateľ
        Dakujem za radu uz som to sprevadzkoval. Problem bol v tom, ze som vzdy zapinal scanner az po nastartovani pocitaca. Ked scanner zapnem pred nastartovani pocitaca vsetko sa aktualizuje automaticky. Momentalne mi scanner pracuje perfektne.
        • Re: Re: Re: scsi scanner pod ubuntu 6.10 17.12.2006 | 13:27
          WlaSaTy   Návštevník
          hehe, scsi hotplug nie je moc dobra zalezitost i ked je plne funkcny. to sa da emulovat aj rucne: echo scsi add-single-device host channel id lun > /proc/scsi/scsi a skontrolovat moduly, tym sa prida dalsie jedno zariadenie alebo jednoducho: rmmod adaptec-modul modprobe adaptec modul tym sa znovu nadetekuju vsetky zariadenia v tom prvom pripade je jedno ci sa pouziva nieco co je pripojene na scsi, v tom druhom na tom zalezi. napriklad ak by tam bol disk, cdrom, ...