prechod

Sekcia: Ostatné 17.12.2006 | 16:43
deceplang   Návštevník
chcel by som sa opytat ci musim instalovat graficku kartu a pod. po prechode na linux s tym zeby som uz windows vobec nepouzival dakujem za odpoved
    • Re: prechod 17.12.2006 | 15:03
      Dumaru   Návštevník
      Záleží na Linux distre (najmä na jadre) a akú máš grafiku. Ale štandardne pozná Linux okrem iného aj väčšinu grafických kartiet a nemusíš nič doinštalovať. Ak máš Nvidiu alebo Ati (Intel ide bezproblémovo), v štadarde ti idú s "natívnymi" drivermi, ale o tom ti viac pomôžu ich užívatelia, ako ich nahodiť najmä pre zvýšenie výkonu. Samozrejme že najnovší hardvér nemusí byť hneď podporovaný. Ešte sa môžu po inštalácii distra vyskytnúť problémy s rozlíšením (etc/X11/xorg.conf), ale ešte som s tým na Inteli nemal problémy (len raz keď som sa zabával, ale nie je to problém). PS: Stiahni si Live CD s Linuxom (napr. Ubuntu, Mandriva, SuSE), ktoré ti nič neinštaluje na disk a vyskúšaj si distro.
    • Re: prechod 17.12.2006 | 15:10
      WlaSaTy   Návštevník
      sice z tvojej otazky nie je jasne na co sa pytas, ale aj tak mas na vyber niekolko odpovedi. aj s popisom. ak funkcionalita daneho livecd postacuje, tak by som nevahal. ale ja mam na veci svoj nazor. -------- nie, linux sa da pouzivat aj bez grafickej karty. ano, ak chces pozerat do monitora napojeneho na ten pocitac, tak musis zobrat srobovak a nainstalovat ju do pocitaca. nie, linux dokaze pouzit standardne ovladace vesa/vga ktore dokazu obsluzit takmer vsetky graficke karty. ano, ak budes chciet dostat z tvojej grafickej karty maximum, tak budes musiet nahodit ovladace urcene presne pre tvoju grafiku nie, ak mas volny com port, tak si nan mozes pripojit hoci aj terminal vt100 alebo dokonca dalekopis. ozaj nedaju sa niekde zohnat kedze dalekopisne linky sa uz rusia?
      • Re: Re: prechod 17.12.2006 | 15:22
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        to ja by som bral nejake to vt-cko za odvoz :)
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: prechod 17.12.2006 | 15:32
          WlaSaTy   Návštevník
          dalekopis? vecsi pisaci stroj na ktory nebolo treba technicke skusky som nezazil. dost zaujimavy hluk to dokazalo vydavat, a ten ramus ked dal clovek precvrlikat pasku.
          • Re: Re: Re: Re: prechod 17.12.2006 | 15:48
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            video terminal :)
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Re: Re: Re: Re: prechod 17.12.2006 | 16:43
              WlaSaTy   Návštevník
              ja radsej dalekopis, aby sa aj susedia radovali.