mrznúci mplayer

Sekcia: Hardware a Drivery 25.12.2006 | 10:33
Martin   Návštevník
Prosím Vás, čo môže spôsobovať mrznutie mplayera? Buď sa mi tam pri jednej videosekvencii objaví obrázok z videa, dole je vypísané mplayer Playing, ale nič sa nehýbe, alebo mi tam jednoducho naskočí modrá plocha a pritom tiež píše, že mplayer Playing. Takisto mi neprehráva zvukový záznam, ale tiež vypíše, že je Playing. Ide o súbory, ktoré mi prišli cez email a ešte pred dvoma dňami som ich v pohode spustil, až teraz to začalo mrznúť. Čo si mám o tom myslieť a ako sa to dá vyriešiť? Mám Mandrivu 2007. Vopred ďakujem...
    • Re: mrznúci mplayer 19.12.2006 | 13:11
      jj   Návštevník
      pusti ten mplayer cez konzolu , pozri co to vypisuje a skopiruj to sem ,nech vieme o co ide
      • Re: Re: mrznúci mplayer 19.12.2006 | 14:51
        Martin   Návštevník
        Tu je výpis. Keď som nastavil xine, tak sa mi tá videosekvencia dala spustiť bez najmenších problémov. To, čo som snímal ja sám digitálnym foťákom, napaľovaľ ešte vo Windowse a preniesol do počítača po prechode na Linux, funguje perfektne cez xine aj cez mplayer. Audio mi nefunguje ani cez xine a keď skúsim Amarok, vypíše, že "device is busy". Ak viete poradiť, tak prosím takým spôsobom, aby som to pochopil aj ja, BFU. Ďakujem... MPlayer 1.0pre8-4.1.1 (C) 2000-2006 MPlayer Team CPU: Intel(R) Celeron(R) CPU 2.40GHz (Family: 15, Model: 3, Stepping: 4) CPUflags: MMX: 1 MMX2: 1 3DNow: 0 3DNow2: 0 SSE: 1 SSE2: 1 Compiled with runtime CPU detection. 93 audio & 211 video codecs Linux RTC init error in ioctl (rtc_irqp_set 1024): Permission denied Try adding "echo 1024 > /proc/sys/dev/rtc/max-user-freq" to your system startup scripts. Terminal type `unknown' is not defined. Opening joystick device /dev/input/js0 Can't open joystick device /dev/input/js0: No such file or directory Can't init input joystick Setting up LIRC support... mplayer: could not connect to socket mplayer: No such file or directory Failed to open LIRC support. You will not be able to use your remote control. ASF file format detected. ID_AUDIO_ID=1 ID_VIDEO_ID=2 VIDEO: [WMV1] 360x288 24bpp 1000.000 fps 0.0 kbps ( 0.0 kbyte/s) ========================================================================== Trying to force audio codec driver family libmad... Opening audio decoder: [ffmpeg] FFmpeg/libavcodec audio decoders AUDIO: 44100 Hz, 1 ch, s16le, 48.0 kbit/6.81% (ratio: 6003->88200) Selected audio codec: [ffwmav2] afm: ffmpeg (DivX audio v2 (FFmpeg)) ========================================================================== ID_FILENAME=/home/martin/Video/slon_sportovec.mov ID_DEMUXER=asf ID_VIDEO_FORMAT=WMV1 ID_VIDEO_BITRATE=0 ID_VIDEO_FPS=1000.000 ID_AUDIO_CODEC=ffwmav2 ID_AUDIO_FORMAT=353 ID_AUDIO_BITRATE=48024 ID_AUDIO_RATE=44100 ID_AUDIO_NCH=1 ========================================================================== Opening video decoder: [ffmpeg] FFmpeg's libavcodec codec family Selected video codec: [ffwmv1] vfm: ffmpeg (FFmpeg M$ WMV1/WMV7) ========================================================================== ID_VIDEO_CODEC=ffwmv1 alsa-init: using device default alsa-lib: pcm_hw.c:1248:(snd_pcm_hw_open) open /dev/snd/pcmC0D0p failed: Device or resource busy alsa-lib: pcm_dmix.c:864:(snd_pcm_dmix_open) unable to open slave alsa-init: playback open error: Device or resource busy [AO OSS] audio_setup: Can't open audio device /dev/dsp: Device or resource busy [AO SDL] Samplerate: 44100Hz Channels: Mono Format s16le alsa-lib: pcm_hw.c:1248:(snd_pcm_hw_open) open /dev/snd/pcmC0D0p failed: Device or resource busy alsa-lib: pcm_dmix.c:864:(snd_pcm_dmix_open) unable to open slave mcop warning: user defined signal handler found for SIG_PIPE, overriding mcop warning: user defined signal handler found for SIG_PIPE, overriding AO: [sdl] 44100Hz 1ch s16le (2 bytes per sample) Starting playback... VDec: vo config request - 360 x 288 (preferred colorspace: Planar YV12) VDec: using Planar YV12 as output csp (no 0) Movie-Aspect is undefined - no prescaling applied. VO: [xv] 360x288 => 360x288 Planar YV12 [zoom]
        • Re: Re: Re: mrznúci mplayer 19.12.2006 | 17:42
          WlaSaTy   Návštevník
          booze, ta zvukovka je co zac? :open /dev/snd/pcmC0D0p failed: Device or resource busy akoby nedokazala mixovat viacero zvukovych vstupov v realnom case a dmix nebol nahodeny. neinstaloval si nahodou aj nejake vadne video win32 videokodeky? WMV1 bolo normalne podporovane v ffmpeg ale tie kodeky mozu narobit sarapatu rovnako ako vo winblows odkial pochadzaju. a alebo jaky video vystup pouzivas a aky zvlada tvoja neznama videokarta aj s neznamym ovladacom?
          • Re: Re: Re: Re: mrznúci mplayer 19.12.2006 | 18:24
            Martin   Návštevník
            Neinštaloval som absolútne nič, ešte v nedeľu večer mi to normálne fungovalo, obraz aj zvuk, včera si u mňa sestra chcela pozrieť nejakú poštu so zvukovou prílohou a bolo to... Neviem, čo postláčala, nebol som pritom. Čo sa týka posledného odstavca Tvojej odpovede, tak moja odpoveď je neviem, neviem, neviem, skúsim zistiť. V počítačoch som absolútny analfabet. Linux mi inštaloval príbuzný mojej známej, asi ho budem musieť zasa otravovať...
            • Re: Re: Re: Re: Re: mrznúci mplayer 19.12.2006 | 18:36
              Martin   Návštevník
              Tu je info z Kontrolného centra Mandriva, neviem, čo sa z toho dá vyčítať.. Identifikácia Výrobca: ‎nVidia Corp. Popis: ‎NV11 Geforce2 MX/MX 400 Skupina: ‎DISPLAY_VGA Pripojenie Zbernica: ‎PCI Zbernica PCI #: ‎1 PCI zariadenie #: ‎0 PCI funkcia #: ‎0 ID výrobcu: ‎0x10de ID zariadenia: ‎0x0110 ID Podskupiny výrobcu: ‎0xffff Sub-ID zariadenia: ‎0xffff Ostatné Modul: ‎Card:NVIDIA GeForce2 DDR (generic)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: mrznúci mplayer 19.12.2006 | 18:48
                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                Skoro to iste co robi tebe, robilo mne na SuSe 10.1 a nevedel som si to nakonfigurovat ... mne stale sekala hudba, a videa a tak ... ale raz mi to kamarat nakonfiguroval, alebo co ... no a uz to nesekalo :D
                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: mrznúci mplayer 19.12.2006 | 19:14
                WlaSaTy   Návštevník
                video, to pojde vxdy na xwindows ak das video vystup x11 i ked neakcelerovane. audio, to budes musiet nahodit ten dmix. to je tak, ked nema segra vlastne konto.
    • Re: mrznúci mplayer 24.12.2006 | 00:30
      Martin   Návštevník
      No, a už som na to prišiel - nebola to žiadna chyba v systéme alebo v mašine, ale keď niečo dohrá a má to ikonku na spodnom paneli nástrojov (či ako sa to volá), treba na ňu kliknúť pravým tlačidlom myši a riadne to ukončiť, Linux je na to zrejme háklivý. Takým istým spôsobom treba ukončiť aj prehrávač Amarok.
      • Re: Re: mrznúci mplayer 24.12.2006 | 00:36
        meno   Návštevník
        nepovedal by som ze linux je na to haklivy, skor by som povedal ze mas nieco zle nastavene a bije sa ti vystup, konkretne to vyzera na zvukovku... treba ju nejak dostat do promiskuitneho modu aby ju mohli zdielat viaceri a bude vsetko ok :-P
        • Re: Re: Re: mrznúci mplayer 24.12.2006 | 10:53
          Martin   Návštevník
          Nehádam sa, zrejme máš pravdu. Toto je moja prvá skúsenosť s Linuxom, som len obyčajný BFU :) Ale chalan, čo mi Linux inštaloval, ma upozornil, že takéto programy treba vždy riadne ukončiť až vďaka jeho rade som to ako-tak vyriešil. Želám pekné Vianoce :)
          • Re: Re: Re: Re: mrznúci mplayer 24.12.2006 | 13:15
            meno   Návštevník
            tomu sa hovori dobra rada nad zlato... podla mna je to nastavenim alsy :-P resp. si pozri v settingu mplayera aky je vystup pre audio....... ja kludne spustam na kazdom workspace samostatny film a v poho idu secky :-P ps. nejsem zieden panbickar takze vianoce neoslavujem tak ti zelam peknu nedelu :-P
            • Re: Re: Re: Re: Re: mrznúci mplayer 25.12.2006 | 10:33
              Martin   Návštevník
              Ďakujem za radu, kuknem sa na to. Pre úplnosť - skutočný význam Vianoc je oslava zimného slnovratu, všetky iné významy sú podvod...